Hakan Gürsoytrak'tan ''Malûm'' Lokal Anestezi Sergisi

Hakan Gürsoytrak'tan ''Malûm'' Lokal Anestezi Sergisi

Hakan Gürsoytrak'tan ''Malûm'' Lokal Anestezi Sergisi
Bültenler - Haberler | Kültür Sanat

Hakan Gürsoytrak'ın 11. kişisel sergisi ''Malûm'' Lokal Anestesi 9 – 30 Mayıs tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi'nde devam ediyor.

Güncel olayları kendisine konu edinen Gürsoytrak'ın resimlerinde, günümüz insanının karşılaştığı trajikomik durumlar sanatçının kendine özgü üslubuyla izleyiciye sunuluyor.

Hakan Gürsoytrak sergi alanının girişinde izleyicileri şu metinle karşılıyor; ''Bakınız yeni geliyor; insan her gün yeni bir şeyler öğreniyor.

Hayretler içinde kalıyor, şaşırıyor, bununla da kalmıyor, değişimi yakalamak istiyor. Değil mi?

Puanlar, yeni puanlar kazanmak için harcanıyor. İlerleme iktisatın korkunç istatistiki rakamları ve kurların karşılıklı yüzdeleri ile değerleniyor.

Yer yerinden ediliyor, toprak yarılıyor. Taşın yerine beton geliyor. Kapalı inşaat alanları, tahta barikattaki deliklerden gözleniyor. Port olacak bir mevkide arazi mümkünse bırakılmıyor. Eskiye rağbet yeni paketinde arz ediliyor. Kamu özelleşiyor. İstanbul her gün yeniden fethediliyor.

Şimdi, o halde tekrar etmeye gerek mi var?

Malûm, lokal anestezi. ''

Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin ardından Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü'nden mezun olan Hakan Gürsoytrak İngiltere Reading Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü'nde yüksek lisansını, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Anasanat Dalı'nda ise sanatta yeterliliğini tamamladı. 2006 yılında 1993'den itibaren çalıştığı Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'ndeki görevinden ayrıldı. Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Temel Eğitim Bölümü'nde Profesör Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. Sanatçı, çalışmalarına İstanbul'daki atölyesinde devam etmektedir.

Hakan Gürsoytrak' ın ''Malûm'' Lokal Anestezi isimli Sergisi 9 – 30 Mayıs 2013 tarihleri arasında devam edecek.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title