Haftanin Haberleri

Haftanin haber, Haftanin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Haftanin - 23.11.2020
MSB: "Son 1 ayda toplam 31 operasyon icra edilmiş, 80 terörist etkisiz hale getirilmiştir"
"Pençe operasyonları sonucunda bugüne kadar toplam 348 terörist etkisiz hale getirilmiştir" Irak'ın kuzeyinde PKK terör örgütüne karşı devam eden mücadelenin Hakurk ve Haftanin bölgelerinde; Pençe Harekatları ile başarıyla icra edildiğini belirten Aktop, "Önce Pençe-Kartal, ardından Pençe-Kaplan Harekatı ile bölgede yıllarca teröristler tarafından kullanılan geniş bir alanda kontrol sağlanmış ve terör örgütüne büyük bir darbe vurulmuştur.
Haftanin - 22.11.2020
Son dakika haberi... MSB'den faaliyetlere ilişkin bilgilendirme yapıldı Açıklaması
"Son bir ayda 8'i büyük, 23'ü orta çaplı olmak üzere toplam 31 operasyon icra edilmiş, 80 terörist etkisiz hale getirilmiştir." diyen Aktop, Irak'ın kuzeyinde PKK'ya karşı mücadelenin Hakurk ve Haftanin bölgelerinde Pençe harekatları ile başarıyla icra edildiğini bildirdi.
Haftanin - 12.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
PKK terör örgütünün Kandil, Sincar, Mahmur, Karaçok Dağı ve Irak'ın kuzeyinde varlığını sürdürdüğünü ve varlığını arttırmaya yönelik çalışmalara devam ettiğini ifade eden Akar, şunları söyledi: "Irak hükümeti, Sincar ve Mahmur'un kontrolünü ele geçirmiş olmasına rağmen PKK terör örgütü faaliyetlerini söz konusu bölgelerdeki BM kamplarında sürdürmektedir. Irak'ın kuzeyinde PKK'ya karşı mücadelemiz Hakurk ve Haftanin bölgelerinde Pençe Harekatları ile başarıyla devam etmektedir.
Haftanin - 2.11.2020
Petrolde düşüş sürüyor, altın yatay
Başta ABD ve Avrupa ülkeleri olmak üzere, dünyanın en büyük akaryakıt tüketicilerinde Covid-19 vakalarında hızlı artışa bağlı olarak uygulanmaya başlanan yeni kısıtlamaların küresel petrol talebini olumsuz etkileyeceği kaygılarıyla petrol fiyatlarındaki sert düşüş sürerken, doların güç...
Haftanin - 28.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 21
3 AY ÖNCE DE AYNI YÖNTEMİ KULLANMIŞLARDI Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), 19 Temmuz'da Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde yürüttüğü Pençe-Kaplan Operasyonu'nda Mehmetçiğe paramotorla saldırı girişiminde bulunan 1 terörist vurularak, etkisiz hale getirilmişti.
Haftanin - 28.10.2020
Son dakika haberi... PKK'dan kaçan genç, HDP aracılığıyla dağa nasıl götürüldüğünü anlattı
Terör örgütü PKK'da kaldığı sürede bazı eğitimler aldığına dikkati çeken İ.C, Suriye'nin Haftanin bölgesine geldiğinde kaçmak için fırsat kolladığını vurguladı.
Haftanin - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1992- Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak'ın kuzeyindeki terör üssü Haftanin kampını ele geçirdi.
Haftanin - 24.10.2020
23 Ekim 2020 Haberleri
23 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Haftanin - 20.10.2020
Interpol'un kırmızı bültenle aradığı PKK'lı, etkisiz hale getirildi
MİT'İN TAKİBİNDEYDİ Öte yandan MİT, 2018-2019 arasında Suriye'den Türkiye'ye patlayıcı ve terörist aktarımı faaliyetlerinde bulunan Ahmet Bal'ın özel görevlendirmeyle 2020'de Metina'ya geldiğini ve Türkiye'nin bölgedeki askeri operasyonlarına ilişkin bilgi topladığını tespit etti. 2009 yılında örgüte katılan Bal'ın, 2015'e kadar yurt içi kırsal alanında güvenlik güçlerine karşı birçok eyleme katıldığı, 2018'de Suriye'ye geçtiği öğrenildi. Ayrıca terörist Bal'ın, Suriye'den Türkiye'ye patlayıcı ve terörist aktarımlarını gerçekleştiren kuryelerin sorumluları arasında yer aldığı, 2020 Ocak ayında örgütün sözde Metina istihbarat ve halkla ilişkiler sorumluluğuna getirildiği ve Türkiye'nin Metina ve Haftanin'deki askeri operasyonlara ilişkin istihbarı çalışma yürüttüğü öğrenildi.
Haftanin - 20.10.2020
MSB: Irak'ın kuzeyinde 6 terörist, etkisiz hale getirildi
MİLLİ Savunma Bakanlığı'nca Irak'ın kuzeyindeki Haftanin ve Zap'ta belirlenen 6 PKK'lı teröristin, hava harekatlarıyla etkisiz hale getirildiği açıklandı.
Haftanin - 20.10.2020
Son dakika... MSB: Irak'ın kuzeyinde 6 terörist, etkisiz hale getirildi
Son dakika gelişmesine göre MİLLİ Savunma Bakanlığı'nca Irak'ın kuzeyindeki Haftanin ve Zap'ta belirlenen 6 PKK'lı teröristin, hava harekatlarıyla etkisiz hale getirildiği açıklandı.
Haftanin - 20.10.2020
MSB: "Hava harekatları ile 6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi"
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından operasyon hakkında yapılan paylaşımda, "Pençe Kaplan Operasyonu'nda, Irak kuzeyi Haftanin'de tespit edilen 3 PKK'lı terörist ile Zap'ta belirlenen 3 PKK'lı terörist hava harekatlarıyla etkisiz hale getirildi.
Haftanin - 20.10.2020
MSB: "Irak'ın kuzeyindeki Haftanin ile Zap'ta düzenlenen hava harekatlarıyla PKK'lı 6 terörist etkisiz hale getirildi."
MSB: "Irak'ın kuzeyindeki Haftanin ile Zap'ta düzenlenen hava harekatlarıyla PKK'lı 6 terörist etkisiz hale getirildi.
Haftanin - 18.10.2020
Haftanın tarihine bakış
Gazeteci yazar, siyasetçi ve bilim insanı Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, evinin önünde uğradığı bombalı saldırı sonucu 21 Ekim 1999'da 60 yaşında yaşamını yitirdi.
Haftanin - 13.10.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (2)
Bu operasyonların siklet merkezini Irak'taki Sinat-Haftanin, Avaşin-Basyan ve Hakurk bölgelerinin oluşturduğunu belirten Çelik, "Burada konumlanmış olan unsurların ülkemize, güvenlik güçlerimize dönük tehditlerini bertaraf etmek için güçlü bir şekilde mücadele ediliyor.
Haftanin - 13.10.2020
AK Parti'li Çelik: Cumhur İttifakı açısından 'erken seçim' söz konusu değildir
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhur İttifakı açısından erken seçimin söz konusu olmadığını belirterek, "Cumhur İttifakı dimdik ayaktadır.
Haftanin - 8.10.2020
Kuzey Irak'ta 5 PKK'lı hava harekatıyla etkisiz hale getirildi
Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kaplan Operasyonu kapsamında Irak'ın kuzeyinde Haftanin bölgesinde tespit edilen 5 PKK'lı teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
Haftanin - 8.10.2020
Irak'ın kuzeyinde PKK'lı 5 terörist etkisiz hale getirildi
Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde PKK'lı 5 teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Haftanin - 8.10.2020
MSB: "Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde tespit edilen 5 PKK'lı terörist icra edilen hava harekatıyla...
MSB: "Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde tespit edilen 5 PKK'lı terörist icra edilen hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.
Haftanin - 6.10.2020
Irak kuzeyinde 5 terörist etkisiz hale getirildi
MİLLİ Savunma Bakanlığı (MSB), Irak kuzeyi Haftanin ve Gara bölgelerinde gerçekleştirilen hava harekatlarında 5 terörstin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
Haftanin - 6.10.2020
MSB: "Haftanin ve Gara bölgelerinde 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi"
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Haftanin ve Gara bölgelerinde 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Haftanin - 6.10.2020
Son dakika: MSB: "Irak'ın kuzeyindeki Haftanin ve Gara bölgelerinde tespit edilen 5 PKK'lı terörist, hava...
Son dakika haberleri... MSB: "Irak'ın kuzeyindeki Haftanin ve Gara bölgelerinde tespit edilen 5 PKK'lı terörist, hava harekatları ile etkisiz hale getirildi.
Haftanin - 2.10.2020
GÜNDEM / 2 Ekim 2020
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya Şehir Hastanesi açılış törenine katılacak, partisinin Konya İl Teşkilatı ile Selçuklu ilçesinde yer alan Ecdat Parkı'ndaki yemekte bir araya gelecek.
Haftanin - 28.9.2020
Son dakika haberi! Irak'ın kuzeyinde 4 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika habere göre Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Haftanin ve Metina'da 4 PKK'lı teröristin hava harekatlarıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Haftanin Haberleri | Haftanin Haber - Haberler - Haftanin haberleri, son dakika haftanin haber ve gelişmeleri burada. MSB: Son 1 ayda toplam 31 operasyon icra edilmiş, 80 terörist etkisiz hale getirilmiştir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.12.2020 06:20:12. #1.15#
title