Haberi Paylaş
Muş İftar, İmsak ve Sahur vakti ne zaman? 1-2 Nisan (Cumartesi-Pazar) Muş ve ilçeleri sahur ve iftar ne zaman, saat kaçta? Muş imsakiye

Muş İftar, İmsak ve Sahur vakti ne zaman? 1-2 Nisan (Cumartesi-Pazar) Muş ve ilçeleri sahur ve iftar ne zaman, saat kaçta? Muş imsakiye

Gündem Haberleri

Mübarek Ramazan ayının gelmesiyle birlikte iftar ve sahur saatleri araştırılmaya başlandı. Peki, Muş imsakiye saatleri ne zaman? Muş iftar ve sahur saatleri! Muş'ta akşam ezanı kaçta okunacak? Sabah namazı kaçta okunacak? 1-2 Nisan (Cumartesi-Pazar) Muş iftar ve sahur saat kaçta olacak? Muş İftar, İmsak ve Sahur vakti ne zaman? Muş'ta akşam ezanı kaçta okunacak? Muş'ta imsak kaçta giriyor? Muş ilçeleri iftar-sahur-imsakiye süreleri haberimizde...

Muş iftar ve sahur vakitleri ne zaman? Muş'ta iftar ne zaman açılacak? Muş sahur ne zaman yapılıyor? Muş'ta sabah ezanı ne zaman okunuyor? Muş İftar ve Sahur vakti! 1-2 Nisan (Cumartesi-Pazar) Muş sahur ve iftar ne zaman, saat kaçta? 2023 Muş imsakiye! Muş İftar, İmsak ve Sahur vakti ne zaman? Muş Diyanet imsakiye saatleri ve detayları haberimizde...

Muş'ta 1 Nisan Cumartesi günü iftar saati 18:44 olarak açıklandı. 1 Nisan Cumartesi sahur vakti ise 04:29 olarak açıklandı. Ayrıca 2 Nisan Pazar sahur vakti 04:27 iken, aynı gün iftar vakti ise 18:44 'dür.

10 Ramazan 1444 1 Nisan 2023 Cumartesi 04:29 05:53 12:23 15:56 18:44 20:02

11 Ramazan 1444 2 Nisan 2023 Pazar 04:27 05:51 12:23 15:56 18:44 20:03

Muş İftar, İmsak ve Sahur vakti ne zaman? 1-2 Nisan (Cumartesi-Pazar) Muş ve ilçeleri sahur ve iftar ne zaman, saat kaçta? Muş imsakiye

DİYANET MUŞ İLÇELERİ İMSAKİYE İÇİN TIKLAYINIZ...

Sahur yemeği, oruç tutacak kişilerin imsak vaktinden önce gece yedikleri yemektir. Hz. Peygamber (s.a.s.) sahura kalkmış ve bunu ümmetine de tavsiye etmiştir (Buhârî, Savm, 29, 50).

Resûl-i Ekrem (s.a.s.), sahur yemeğinde "bereket" (Buhârî, Savm, 50) olduğunu ifade etmiş ve sahur yemeğinin, müslümanların orucu ile ehl-i kitabın orucu arasındaki en önemli farklardan biri olduğunu belirtmiştir (Müslim, Sıyâm, 66). Onun sahurla ilgili söz ve uygulamalarından hareketle fakihler, sahura kalkmanın ve sahuru geciktirmenin sünnet olduğunu söylemişlerdir (Kâsânî, Bedâî', II, 206).

Peygamber Efendimiz, iftar edeceği zaman özel yiyecekler aramaz, yemek ayrımı yapmaz, sofrada ne bulursa onunla iftar ederdi.

Onun iftar sofrası, lüks ve israftan uzak, son derece sade idi. Medine"de Efendimizin yanında büyüyen Enes b. Mâlik (ra), Resûlullah"ın iftarını şöyle anlatmıştır: "Resûlullah (sav) akşam namazını kılmadan önce birkaç taze hurma ile, eğer yoksa kuru hurma ile iftar ederdi, o da yoksa birkaç yudum suyla orucunu açardı."

Peygamberimiz, Allah rızasını kazanmak için oruç tutar, O"nun rızkıyla iftar eder, iftar ederken de ellerini açarak şöyle dua ederdi:

"Allâhümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü. (Allah"ım! Senin rızan için oruç tuttum ve senin rızkınla orucumu açtım.)"

Allah Resûlü, "Her oruçlunun iftarını açtığında reddedilmeyen bir duası vardır." diyerek müminlere bu sevinç ve bağışlanma vaktinde dua etmelerini öğütlemiştir. Bu hadisi Peygamberimizden nakleden sahâbî Abdullah b. Amr"ın (ra) iftar vaktinde,"Allah"ım! Senden herşeyi kuşatan rahmetin ile beni bağışlamanı dilerim." diyerek dua ettiği bilinmektedir.

İmsak İftar Muş Dini Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title