VGM burs başvurusu 2021 ne zaman? - Haberler
Haberi Paylaş

VGM burs başvurusu 2021 ne zaman?

Haberler.com - Haberler | Gündem
VGM burs başvurusu 2021 ne zaman?

Binlerce öğrenci burs için tarihleri hakkında detayları beklerken 2021-2022 VGM burs başvuruları ile ilgili müjdeli haber geldi. VGM burs başvurusu ne zaman? VGM burs başvurusu nasıl yapılır? sorularının yanıtları araştırılmakta. Vakıflar Genel Müdürlüğü de öğrencilere burs imkanı sağlarken başvuru yapmak isteyenler "VGM burs başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak? VGM burs başvurusu 2021 ne zaman?" diye soruyor.

VGM burs başvurusu 2021 ne zaman? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Üniversiteler yakın zamanda açılıyor. VGM burs başvuru tarihleri için geri sayım başladı. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasında yükseköğretim öğrencileri için başvuruların 1 Kasım tarihinden itibaren alınacağı bildirilmişti. Peki, VGM burs başvuruları başladı mı, başvuru nasıl ve nereden yapılır, şartları nelerdir? İşte tüm detaylar... VGM de her yıl öğrencilere burs imkanı sağlarken "VGM burs başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak?" soruları hızlanmış durumda...

Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre 2021-2022 eğitim yılından itibaren; ortaöğrenim eğitim yardımı miktarı aylık 100,00 TL, yükseköğrenim burs miktarı aylık 400,00 TL, yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim burs miktarı ise aylık 600,00 TL olarak ödenecek.

Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğrenim ve yükseköğrenim burs başvuruları kurum web sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden yapılıyor. Gerek ortaöğrenim eğitim yardımı başvuruları gerekse yükseköğrenim burs başvuruları her eğitim yılının başında Genel Müdürlükçe belirlenen tarihler arasında gerçekleşiyor. Türkiye'nin en kapsamlı haber sitesi, Haberler.com ile haberler devam ediyor.

VGM başvuruları ile ilgili detaylar Genel Müdürlüğün www.vgm.gov.tr internet sitesi üzerinden başvuru başlama tarihinden en az onbeş gün önce duyuruluyor. Başvuru sonuçları yine www.vgm.gov.tr adresi üzerinden açıklanmaktadır.

Başvurular bilgisayar, akıllı telefon ve tablet üzerinden yapılabilir.

2021 - 2022 EĞİTİM YILI BURS BAŞVURU TARİHLERİ

Başlangıç

Bitiş

Ortaöğrenim Bursu

15 Ekim 2021

30 Ekim 2021

Yükseköğrenim Bursu

01 Kasım 2021

15 Kasım 2021

Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim Bursu

01 Kasım 2021

15 Kasım 2021

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title