Ahmet Davutoğlu'nun asansör kazası kamerada! Belinden rahatsızlandı - Haberler
Haberi Paylaş

Ahmet Davutoğlu'nun asansör kazası kamerada! Belinden rahatsızlandı

Demirören Haber Ajansı / Behçet Dalmaz - Haberler | Güncel

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun, Van'da konuk olduğu yerel radyo ofisine çıkmak isterken bindiği asansör zemin kata hızlı bir iniş yaptı. Yaşanan kısa süreli panik güvenlik kamerasına yansıdı. Davutoğlu'nun belinde rahatsızlık oluştuğunu söyleyen radyonun genel yayın yönetmeni Salih Geçken, ayrıca 4 kişilik asansöre 6 kişinin bindiğini belirtti.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, 16 Ekim'de Van'daki programının ikinci gününde, kent merkezindeki bir otelde düzenlenen toplantının ardından konuk olacağı İpekyolu ilçesi Hastane Caddesi'ndeki 5 katlı iş hanında bulunan yerel radyonun ofisine gitti.

Davutoğlu, 5'inci kattaki ofise çıkmak için yanındakilerle birlikte asansöre bindi. Ancak asansör, birinci kattan zemine düştü. Büyük tehlike atlatan Davutoğlu görevlilerin müdahalesi ile çıkartıldı. 5'inci kata yürüyerek çıkan Davutoğlu, 15 dakika dinlendikten sonra programa katıldı.

Davutoğlu'nun asansör kazası öncesi ve sonrası kamerada

Öte yandan Ahmet Davutoğlu'nun binaya girip asansöre binmesi ve kazanın ardından yaşananlar binanın girişindeki güvenlik kamerasına yansıdı.

Radyo programcısı ve genel yayın yönetmeni Salih Geçken yaşanan olayı anlattı. Davutoğlu'nun kullandığı asansöre kendisinin de bindiğini ancak sayı fazla olunca indiğini söyleyen Geçgen, "Gelecek Partisi Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu'nu 6 radyonun ortak yayını ile konuk alacaktık. Tabi 18.30'da buraya geldiler ve asansöre doğru yöneldiler. Asansörümüz 4 kişilik. Başta ben ev sahibi olarak asansöre binmiştim. 5'inci kişi binince ben geri çıktım. Yan taraftaki diğer asansöre binip yukarı çıktım. Benden sonra asansöre 6'ncı kişinin de binmesiyle asansörde bir ağırlık oluşmuş. Tabi birinci kattan zemin kata hızlı bir iniş olduğunu sonradan öğrendik. Çakılma kavramından ziyade hızlı bir iniş diyebiliriz. Tabi belinde rahatsızlık oluştuğunu fark ettik. Sayın Davutoğlu'nu yukarıya çıkardılar. Yaklaşık 15 dakika dinlendi. Daha sonra da programa katıldı. Yaklaşık yarım saat kendisiyle bir röportajımız oldu" dedi.

Davutoğlu'nun asansör kazası öncesi ve sonrası kamerada

Olayı yetkili mercilere de bildirdiğini anlatan Geçgen, "Vali Beye de bilgi verdim. Buradaki asansörle ilgili görüntüleri de kendisine attım. Zaten Vali Bey de süreci yakından takip ettiğini belirtmişti. Bununla ilgili Sayın Ahmet Davutoğlu'nun basından sorumlu danışmanı aradı, yetkililer aradı. Soruşturma açılacağına dair bilgiler var elimizde. Bu konu ile ilgili soruşturma açılması önemlidir derim. Ama dediğim gibi 4 kişilik asansöre 6 kişi binmişti" diye konuştu.

Demirören Haber Ajansı / Behçet Dalmaz - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (3)
Edip Sevük:Ahmed davutoğlu ve parti mensublarına sürekli saldırı oluyor Cevap Yaz 7 9 Yayından Kaldır
Tutankamon Hoca:Adama resmen komplo yapılmış Cevap Yaz 10 10 Yayından Kaldır
Erdem Taner:Bu konunun araştırılmasında fayda var.Bariz bir sıkıntı var. Cevap Yaz 9 8 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title