Hollandalı psikolog 100'den fazla hastasına "intihar ilacı" kullandırdığını itiraf etti - Haberler
Haberi Paylaş

Hollandalı psikolog 100'den fazla hastasına "intihar ilacı" kullandırdığını itiraf etti

AA / Selman Aksünger - Haberler | Güncel
Hollandalı psikolog 100'den fazla hastasına

Hollanda'da yaşayan psikolog Wim van Dijk, bir gazeteye yaptığı açıklamalarında 100'den fazla hastasına "intihar ilacı" olarak bilinen ve kısa sürede kullanan kişinin hayatını sonlandıran Middel X ilacını verdiğini itiraf etti.

Psikolog Dijk, Volkskrant gazetesine verdiği röportajda, insanların kullandıktan kısa süre sonra yaşamını sonlandırdığı belirtilen Middel X isimli ilacını hastalarına kullandırdığını açıkladı. Haber de Dijk'in, itiraflarıyla ötenazi yasasıyla ilgili tartışmanın büyümesini amaçladığı belirtildi.

YASAKLANMASINA RAĞMEN YASA DIŞI YOLLARLA ELDE EDİLİYOR

Psikolog, söylediklerinin sonuçlarının farkında olduğunu ancak bunun umurunda olmadığını vurguladı. Haber de, "intihar pudrası" ve "ölümcül toz" olarak adlandırılan ilacın, satışının ve dağıtılmasının Hollanda Adalet Bakanlığı tarafından yasaklamasına rağmen yasa dışı yollarla elde edilebildiği kaydedildi.

HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ülke basınında, röportajın ardından Eindhoven polisi tarafından gözaltına alınarak sorgulanan 78 yaşındaki Dijk hakkında "intihara yardım etme" ve "ilaç kanunlarını ihlal" suçundan soruşturma başlatıldığı belirtildi.

AA / Selman Aksünger - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (1)
Orhan Tuna:Rahat batıyor Hollandalılara nankorler Türkiye'de olsalar ne yapacak lar acaba hergun stres Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title