Evlat nöbetindeki anneden oğluna Kürtçe 'teslim ol' çağrısı - Haberler
Haberi Paylaş

Evlat nöbetindeki anneden oğluna Kürtçe 'teslim ol' çağrısı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Evlat nöbetindeki anneden oğluna Kürtçe 'teslim ol' çağrısı Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 781 gününde de ilk günkü kararlılıkla sürerken, Türkçe bilmediği için Kürtçe konuşan anne, oğluna...

Evlat nöbetindeki anneden oğluna Kürtçe'teslim ol' çağrısı

DİYARBAKIR - Çocukları terör örgütü Pkk tarafından zorla kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 781 gününde de ilk günkü kararlılıkla sürerken, Türkçe bilmediği için Kürtçe konuşan anne, oğluna Kürtçe 'teslim ol' çağrısında bulundu.

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 781'inci gününde de sürüyor. 30 Ağustos 2019'da terör örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırılan Süleyman Çetinkaya için eylemde olan anne Fevziye Çetinkaya, Türkçe bilmediği için oğluna Kürtçe teslim olması için çağrıda bulundu.

Oğlunu HDP'lilerin zorla dağa kaçırdığını ve tek istediği şeyin oğlu olduğunu belirten anne Çetinkaya, "Oğlum kaç gel güvenlik güçlerine teslim ol. Bak oğlum orası ölüm yeridir. Seni öldürmek için götürmüşler ne olur kaç gel teslim ol" dedi.

Evlat nöbetindeki anneden oğluna Kürtçe 'teslim ol' çağrısı

Evlat nöbetindeki anneden oğluna Kürtçe 'teslim ol' çağrısı

Evlat nöbetindeki anneden oğluna Kürtçe 'teslim ol' çağrısı

İhlas Haber Ajansı / Sedat Irmak - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title