Diyanet'ten "alkollü içecek gideri" iddiasına yalanlama: Çay alımı harcaması sisteme yanlış kodla girilmiş - Haberler
Haberi Paylaş

Diyanet'ten "alkollü içecek gideri" iddiasına yalanlama: Çay alımı harcaması sisteme yanlış kodla girilmiş

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Diyanet'ten

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2020 yılında alkollü içeceklere para harcadığı iddiasına yanıt geldi. Diyanet, söz konusu iddianın doğru olmadığını açıklarken çay alımı harcamasının sisteme girilirken yanlışlıkla "Alkollü İçecekler" kodu seçildiğini belirtildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, bugün bazı medya organlarında yer alan Başkanlığın alkollü içeceklere harcama yaptığı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

"YANLIŞ KOD SEÇİLDİ"

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamada, bugün bazı medya organlarında yer alan Diyanet İşleri Başkanlığının alkollü içeceklere harcama yaptığına dair iddialarla ilgili olarak açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtilerek, "Diyanet İşleri Başkanlığımızın taşra teşkilatındaki bazı harcama birimlerince 2018-2019 yıllarındaki çay alımları için Taşınır Kayıt ve Yönetim Sistemi'nde (TKYS) '150.08.01 Alkolsüz İçecekler' kodu seçilerek Taşınır İşlem Fişi (TİF) düzenlenmesi gerekirken, zuhulen '150.08.02 Alkollü İçecekler' kodu yani bir üst satır seçileceğine bir alt satır seçilmiştir. Haberler e konu olan durum bundan ibarettir. Dolayısıyla alkollü içecek alımı söz konusu değildir" denildi.

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (1)
Vatandaş :Hep diyordum bu nasıl kafa diye, merak ediyordum. Haklı çıktım; normal kafayla edilecek kelamlar değil çünkü konuştukları. Cevap Yaz 0 4 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title