5xx Server Error nedir? Instagram sunucu hatası! 4 Ekim bugün Instagram neden çöktü? - Haberler
Haberi Paylaş

5xx Server Error nedir? Instagram sunucu hatası! 4 Ekim bugün Instagram neden çöktü?

Haberler.com - Haberler | Gündem

Mark Zuckerberg'in sahip olduğu Facebook tarafından satın alınan Whatsapp ve Instagram platformları da dahil 3 sosyal medya ve iletişim uygulması çöktü. Peki 5xx Server Error nedir? Instagram sunucu hatası! Facebook Inc Cuma günü yaptığı açıklamada, dünya çapında yaklaşık bir milyon insanın fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram ile ilgili sorun bildirmesinin ardından hizmetlerinin bir dizi sorundan etkilendiğini söyledi. 4 Ekim bugün Instagram neden çöktü?

5xx Server Error nedir? 4 Ekim bugün Instagram neden çöktü? sorularının yanıtı merak ediliyor. Facebook'un birimi bir tweet'te "Birden fazla ekip üzerinde çalışıyor (kesinti) ve elimizden geldiğince sizi güncelleyeceğiz" dedi. İşte, Instagram, Facebook ve Whatsapp'a dair detaylar! Haberler.com son dakika haberler, gündem haberler ve tarafsız haberler için okumaya devam edin.

5xx Server Error hatası sunucu taraflı bir hata olarak bilinmektedir. Kullanıcılar hatayı kendinde arasa da aslında bu hata kullanıcıdan değil Instagram'dan kaynaklıdır. Instagram sunucularındaki bir hatadan dolayı hizmet çalışamaz duruma gelir. Bu durum genelde Instagram yetkililileri tarafından fark edildiğinde düzeltilir. Bazen siber saldırılar Instagram sunucularını çalışamaz duruma getirir.

Instagram kullanıcıları 5xx Server Error hatası alıyorsa bu durumda sadece sorun giderilene kadar beklemelidir. Telefon veya bilgisyar ayarları ile oynamamalıdır. Siz bilgisayar veya telefonda işlem yaparak bu hatayı gideremezsiniz. Instagram yetkilileri sorunu en kısa sürece çözecektir.

Çok kullanılan sosyal medya platformu Facebook ile birlikte aynı şirket çatısı altında faaliyet gösteren WhatsApp ve Instagram'a 18.41 itibariyle erişilemiyor. Uygulamalara erişemeyen kullanıcılar, Twitter'dan mağduriyetlerini dile getirdiler.

Her iki sosyal medya platformuna masaüstünden de ulaşılamazken, şirketten konuyla ilgili resmi bir açıklamada bulunulmadı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter'dan konuya ilişkin yaptığı paylaşımda " Whatsapp, Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde erişim sorunu yaşanmakta olup, global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir." dedi.

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title