Haberler

Zeytinburnu Belediyesi Babanzâde Ahmet Naim'i Yâd Edecek

Abone Ol

Babanzâde Ahmet Naim, Zeytinburnu Belediyesi'nin Prof. Dr. İsmail Kara yönetiminde düzenlediği "Vefatının 80. Yılında Bir İlim ve Fikir Adamının Dünyası" paneliyle yâd edilecek.

Mehmed Akif ve bazı İslâm alimlerini eleştiren Dr. Rıza Tevfik'in davranışları üzerine "Tevfik Fikret'e Dair" adlı eserini kaleme alan, İslamiyet'in ırkçılığı men ettiğine dair yazdığı eseri "İslamda Dava-yı Kavmiyet" ile ırkçılıkla mücadele eden; Sırat-ı Müstakim ve Sebil'ül Reşad olmak üzere muhtelif dergilerde birçok makalesi yayımlanan Babanzâde Ahmet Naim'in "Sahih-i Buhari Muhtasarı Tecrid-i Sarih Tercemesi" ise Cumhuriyetin ilanından sonra basılan ilk hadis kitabı olma özelliği taşıyor.

28 Aralık Pazar günü Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde saat 14.00'da başlayacak programda, Prof. Dr. İsmail KARA, Doç. Dr. M. Cüneyt Kaya, Doç. Dr. Halit Özkan, Yard. Doç. Dr. Ali Benli konuşmacı olarak yer alacaklar.

Zeytinburnu Belediyesi'nin yayımladığı Babanzâde kitapçığı hediye

Pazar günü gerçekleşecek programa katılan dinleyiciler, Babanzâde Ahmet Naim'in şahsiyeti; fikir dünyası ve eserleri hakkında bilgi sahibi olmanın yanı sıra; Zeytinburnu Belediyesi'nin takdim edeceği kitaplarla kütüphanelerini genişletecekler. Programda hediye edilecek kitaplar şöyle:

Zeytinburnu Belediyesi'nin kitapçık olarak yayımladığı ve Prof. Dr. İsmail Kara'nın hazırladığı "Rüsûh ve İstikamet Sahibi Bir Zat-Babanzâde Ahmet Naim Bey"
Prof. Dr. İsmail Kara'nın Dergâh Yayınları'ndan çıkan ve Babanzade'nin hayatını, felsefe çalışmalarını ele alan "Bir Felsefe Dili Kurmak-Modern Felsefe ve Bilim Terimlerinin Türkiye'ye Girişi"
Doç. Dr. M. Cüneyt Kaya'nın hazırladığı ve Klasik Yayınları'ndan bu hafta çıkan "Babanzâde Ahmed Naim, Felsefe Makaleleri"

Kaynak: Bültenler / Güncel

Babanzade Ahmet Naim Mehmed Akif İsmail Kara Zeytinburnu Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne? MasterChef Tolga nerede, Tolga yok mu?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title