Haberler

Yusufeli Kaymakamı Özdemir, yaşlı konuk evindeki yaşlılarla bir araya geldi

Güncelleme:

Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir ve Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, ilçedeki yaşlı konuk evini ziyaret etti.

Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir ve Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, ilçedeki yaşlı konuk evini ziyaret etti.

Yaşlı konuk evinde kalan yaşlılarla bir süre sohbet eden Özdemir ve Aytekin, yaşlıların istek ve taleplerini dinleyerek gerekenlerin yapılması talimatını verdi.

Kaymakam Özdemir, ilçede 2016'da hizmete giren yaşlı konuk evinde, bakacak kimsesi olmayan yaşlıların aile şefkatiyle tüm ihtiyaçlarının karşılanarak huzurlu bir yaşam sürmelerinin sağlandığını belirterek, soğuk kış aylarında yaşlıların mağduriyetlerini ortadan kaldırmak, onlara daha güvenli, daha sağlıklı ortam sunmak adına hizmet veren konuk evinde, yaşları 60'ın üzerinde 4'ü kadın 18 kişinin 1 Kasım-30 Nisan tarihleri arasında ikamet ettiğini söyledi.

İlçede 4 yıldır hizmet veren konuk evinin onlarca kimsesiz yaşlıya sıcak yuva olduğunu ifade eden Özdemir, şunları kaydetti:

"Kaymakamlığımız da bu projenin bir parçası. Burada çok güzel bir hizmet veriliyor. Yaşlılarımızı gülerken gördük. Hizmetin kalitesini insanların mutluluğundan anlayabiliriz. Projenin yeni yerleşim yerinde de devam etmesini istiyoruz. Kısmi zamanlı değil 12 ay hizmet veren bir konuk evimiz inşallah yeni yerleşim yerinde olur. Kaymakamlık ve belediye olarak vatandaşlarımızın her türlü dertlerini çözmek için buradayız."

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin de ilçenin sürekli göç veren ve yaşlı nüfusa sahip bir yerleşim yeri olduğunu belirtti.

Aytekin, "Özellikle köylerimizden büyük şehirlere yoğun bir göç yaşanmakta. Bunun en büyük yansıması da yaşlılarımıza oluyor. Yaşlılarımız Yusufeli'ni, köylerini bırakıp büyük şehirlere gidemiyorlar. Gitseler bile orada yaşayamayıp geri geliyorlar. Biz de köylerimizde yalnız kalan yaşlılarımızı zorlu kış aylarında burada misafir ediyoruz." dedi.

Kaynak: AA / Güncel

Faruk Özdemir Eyüp Aytekin Yusufeli Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title