Haberler

ADANA Yunus Bülbül'e, Muhterem Nur'la ilgili sözleri için tepki

Güncelleme:

Yunus Bülbül'e, Muhterem Nur'la ilgili sözleri için tepkiKUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde katıldığı bir televizyon programında sanatçı Müslüm Gürses'i eşi Muhterem Nur'un öldürdüğünü iddia eden şarkıcı ve oyuncu Yunus Bülbül'e, Gürses'in saz hocası Limoncu Ali'nin oğlu Halim Limoncu ve...

Yunus Bülbül'e, Muhterem Nur'la ilgili sözleri için tepki

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde katıldığı bir televizyon programında sanatçı Müslüm Gürses'i eşi Muhterem Nur'un öldürdüğünü iddia eden şarkıcı ve oyuncu Yunus Bülbül'e, Gürses'in saz hocası Limoncu Ali'nin oğlu Halim Limoncu ve Adanalı benzeri olarak tanınan Bülent Şevik tepki gösterdi. Bülbül'ün sözlerinin yersiz ve yanlış olduğunu vurgulayan ikili, yapılan bu ithamın Muhterem Nur'un yanı sıra Müslüm Gürses'in anısına da saygısızlık olduğunu söyledi.

Türkiye'de arabesk müziğin önemli isimlerinden biri olarak kabul edilen, 3 Mart 2013 günü hayatını kaybeden sanatçı Müslüm Gürses'in milyonlarca hayranı, sanatçı Yunus Bülbül'ün ortaya attığı iddia ile hayal kırıklığı yaşıyor. Gürses'in hayat arkadaşı Muhterem Nur ise eşinin hayatını kaybetmesinden 7 yıl sonra 20 Mart 2020 günü yaşamını yitirdi. Geçtiğimiz günlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yayınlanan bir televizyon programına katılan şarkıcı ve oyuncu Yunus Bülbül, ünlü sanatçı Müslüm Gürses'in, eşi Muhterem Nur tarafından öldürüldüğünü iddia etti. Bu iddiaların ardından sanatçının hayranları tarafından eleştiri yağmuruna tutulan Yunus Bülbül'e bir tepki de Gürses'in hocası Limoncu Ali'nin oğlu Halim Limoncu ve sanatçının benzeri olarak tanınan Bülent Şevik tarafından geldi. İkili, Bülbül'ün yaptığı açıklamayı yersiz bulduklarını ve yapılan hareketin reklam amaçlı olduğunu söyledi.

'GÜRSES'İ MUHTEREM NUR TOPARLADI'

Müslüm Gürses'i yaşadığı kent olan Adana'dan dolayı iyi tanıdığını ve babası Ali Limoncu'nun onun çocukluk yıllarında hocası olduğunu dile getiren Halim Limoncu, Yunus Bülbül'ün söz konusu açıklamayı yaptığı görüntüleri izlediğinde büyük üzüntü duyduğunu kaydetti. Nur ve Gürses'in birbirlerini çok seven bir çift olduklarını belirten Limoncu, "Ne kadar ayıp bir şey. Ölünün arkasından konuşulmaz deyip ardından bu açıklamayı yapıyor. Oysa Muhterem Nur, Müslüm Gürses'i toparlayan, hayata bağlayan bir insandı. Ben kendisiyle tanıştım, ellerini öptüm. Büyük sanatçılardı. Böyle bir ithamla isminin yan yana geçmesi yersiz ve yanlıştır? dedi.

Adana'da Müslüm Gürses'e olan benzerliği ve onun şarkılarıyla sahne almasıyla tanınan Bülent Şevik ise Yünus Bülbül ile Müslüm Gürses dostluğunun herkes tarafından bilindiğini fakat sanatçının yaptığı açıklamanın zamansız ve yersiz olduğunu dile getirdi. Yunus Bülbül'ün böyle bir şeyi yıllarca dile getirmeyip Muhterem Nur'un ölmesinden sonra söylemesinin talihsizlik olduğunu kaydeden Şevik, açıklamanın reklam amaçlı yapılabilmiş olacağını söyledi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Müslüm Gürses Muhterem Nur Kıbrıs Güncel Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Bakmadan Geçme

İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI l İngiliz Dili ve Edebiyatı taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları 2024! CANLI maç izle! (BUGÜNKÜ MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 16 Temmuz günün maçları nereden izlenir? 17 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 17 Temmuz burç yorumları nedir? Diyarbakırlı Ramazan Hoca neden öldürüldü, ne olmuştu? Ramazan Pişkin'i öldüren şahıs ne ceza aldı? YKS 200, 210, 220, 230, 240, 250, 260, 270, 280, 290, 300 puanla nereye girebilirim? YKS hangi bölümler gelir? Han Yunus nerede? Han Yunus nereye bağlı? Han Yunus nasıl yönetiliyor? Rahmi Özkan'ın hastalığı nedir, neden hastaneye kaldırıldı? Avukat Rahmi Özkan'ın sağlık durumu nasıl? Tercih yapıp yerleşmeyince OBP puanı düşer mi? Tercih yapınca OBP puanı tekrar kullanılır mı? Elias Jelert kimdir? Elias Jelert nereli, kaç yaşında? Elias Jelert Kristensen hangi takımda ve pozisyonda oynuyor? İLAHİYAT BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İlahiyat taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! Samsun Tekkeköy'de deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 16 Temmuz Samsun'da nerede deprem oldu? Luan Peres kimdir? Luan Peres nereli, kaç yaşında? Luan Peres hangi takımda ve pozisyonda oynuyor? ATT TABAN PUANLARI 2024 | İlk ve Acil Yardım Paramedik Bölümü üniversite kontenjanları ve başarı sıralamaları! EA (eşit ağırlık) Bölümleri neler? Eşit Ağırlık puanıyla hangi bölümler seçilir? Eşit ağırlıkta en iyi bölüm hangisi? YKS CEVAP KAĞIDINI GÖRÜNTÜLEME | YKS cevap anahtarına nasıl bakılır?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title