Haberler

Yörük Türkmenlerden Sınırdaki Askerlere Destek

Bursa Orhaneli Belediye Başkanlığının yanı sıra Türkiye-Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği ile Bursa Uludağ Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu Genel Başkanlığı görevini de yürüten İrfan Tatlıoğlu ve beraberindeki heyet, Afrin sınırındaki Hatay’ın Hassa ilçesine gelerek Mehmetçik için kurban kesti.

Bursa Orhaneli Belediye Başkanlığının yanı sıra Türkiye-Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği ile Bursa Uludağ Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu Genel Başkanlığı görevini de yürüten İrfan Tatlıoğlu ve beraberindeki heyet, Afrin sınırındaki Hatay'ın Hassa ilçesine gelerek Mehmetçik için kurban kesti.

Yörük Türkmenlerin geleneksel kıyafet ve aksesuarlarını giyen dernek üyeleriyle birlikte Hassa ilçesine gelen Başkan Tatlıoğlu, Afrin'i teröristlerden arındıran Mehmetçik'e destek için kurban kestiklerini anlattı.

Zeytin Dalı Harekatı'nın sembolü Yörük Ana olarak tanınan Döndü Deveci'yi de ziyaret eden Tatlıoğlu, sınır birliklerindeki askerleri de ziyaret ederek onların yanlarında oldukları mesajını verdiklerini kaydetti.

Hassa'ya gelirken Osman Gazi ve Orhan Gazi hazretlerinin türbelerinden toprak getirdiklerini belirten Başkan Tatlıoğlu, "Osman Gazi ve Orhan Gazi hazretlerinin selamlarını da getirdik, arkadaşlarımızla paylaştık. Emir Sultan hazretlerinden, Beyazıt Bestami hazretlerine selamlar getirdik" diye konuştu.

Türk askerine devletin her imkanı sağladığı için hiçbir ihtiyaçlarının bulunmadığını kaydeden Tatlıoğlu, "Devletimiz çok güçlü, askerin tüm ihtiyaçlarını gideriyor. Biz onlara gönlümüzü açmaya geldik. Kurban kanı akıtmak bizim töremizde var. Askerimizin kanı akmasın, askerimizi Allah her türlü kazadan, beladan korusun diye kurban kestik. Bir manası daha vardır. Bizim töremizde kültürümüzde, askere giden çocuğa ve gelin giden kıza kına yakılır. Biz de kurbanlık koçumuza kına yaktık, kurban ettik" ifadelerini kullandı. - HATAY

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

İrfan Tatlıoğlu Hassa Politika Güncel Haberler

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Bakmadan Geçme

Soma nerede? Soma hangi ile, nereye bağlı? SOMA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Soma'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? #128680 MANİSA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Manisa'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? İZMİR'DE DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı İzmir'de ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? 3. Dünya savaşı mı çıkıyor, Hakan Fidan ne dedi? Fenerbahçe hangi takımlarla hazırlık maçı yapacak 2024-25? 25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır?
Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title