Haberler

Yönetmen Erksan, Nafi Baba'ya Defnedilecek

Abone Ol

Hayatını kaybeden ünlü yönetmen Metin Erksan, anne ve babasının da bulunduğu Nafi Baba Türbesi'nde ağabeyi Dr.

Hayatını kaybeden ünlü yönetmen Metin Erksan, anne ve babasının da bulunduğu Nafi Baba Türbesi'nde ağabeyi Dr. Ali Can Erksan'ın mezarının üzerine gömülecek. Erksan'ın mezarı bugün görevlilerce kazıldı.

Böbrek yetmezliği teşhisiyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ünlü yönetmen Metin Erksan, Boğaziçi Üniversitesi Kampusu içinde yer alan Nafi Baba Türbesi'ndeki aile mezarlığına defnedilecek. Burada ağabeyi Dr. Ali Can Erksan'ın mezarının üstüne gömülecek olan Erksan'ın annesi Methiye Erksan, babası Çanakkale Çimenlik Kalesi Komutanı, İttihat ve Terakki Partisi Çanakkale mebusu Ahmet Kazım Erksan da aynı mezarlıkta yatıyor.

Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'u fethetmeden önce ilk hazırlıklarını, ilk Otağ-ı Hümayunu bu tepede kurmuş ve Rumelihisarı'nın inşasını buradan idare etmişti. Türbe, 1451 yılında Rumeli yakasında kalenin yapımından önce Bizanslılarla çıkan çatışmalarda şehit düşenlerin gömülü oldukları mekan. Şehit yeniçerilerin toplu olarak gömülü oldukları 'Şüheda Kuyusu' ve üzerindeki 1451 tarihli mezar taşı günümüze kadar gelirken, bu taş müzeye kaldırıldı. Burası İstanbul'un Avrupa yakasındaki ilk Osmanlı şehitliği. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Metin Erksan İstanbul Ali Can Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı hangi kanalda, saat kaçta? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı ne zaman? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi kanalda, saat kaçta? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı ne zaman? Beşiktaş-Fenerbahçe maçı ilk 11'ler belli oldu mu? Beşiktaş-Fenerbahçe maçında kadroda kimler var? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi statta oynanacak? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı nerede, hangi stadyumda oynanıyor? Kocaeli yangını hangi fabrikada? Kocaeli yangını nerede çıktı? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 9 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Ateş Kuşları Hüma diziden ayrılıyor mu? Ateş Kuşları Hüma öldü mü, ölecek mi? John Wick 4 nereden izlenir? John Wick 4 hangi platformda var, netflix'de var mı? RANDEVUSUZ PASAPORT BAŞVURUSU YAPILIR MI? Pasaport için randevu almadan gidilir mi? Nüfus Müdürlüğünden randevu almaya gerek var mı? Benzine indirim var mı? 9 Aralık Benzine indirim gelecek mi? Güncel benzin fiyatları ne kadar, kaç TL? BİM aktüel ürünler kataloğu - 9 Aralık indirimleri ve fırsatları: Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? İBB BURS SONUÇLARI SON DURUM || 2023-2024 İBB Genç Üniversiteli bursu açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? İBB burs sonucu nereden, nasıl öğrenilir? BENZİN KAÇ TL OLDU (9 ARALIK)? 1 litre benzin kaç lira? Benzine, mazota, motorine indirim geldi mi? The Game Awards 2023 kazananları kim oldu? Yılın en iyi oyunu belli oldu mu? ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLDU? 2024 Asgari Ücret belli oldu mu, ne kadar olacak, saatlik ne kadar? Asgari Ücret günlük net! İşte konuşulan son rakamlar!
title