Haberler

Yeşim Ustaoğlu'nun 'Tereddüt'ü Seyirciden Tam Not Aldı

Abone Ol

USTA yönetmen Yeşim Ustaoğlu'nun 'Tereddüt' filmi, Antalya'da seyirciden tam not aldı.

USTA yönetmen Yeşim Ustaoğlu'nun 'Tereddüt' filmi, Antalya'da seyirciden tam not aldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğindeki 53'üncü Uluslararası Antalya Film Festivali devam ediyor. Ulusal Yarışma Bölümü'ndeki filmler AKM Aspendos Salonu'nda galalarla izleyici karşısına çıkıyor. Yeşim Ustaoğlu'nun yönetmenliğindeki 'Tereddüt' filmi de gösterimi yapılan filmler arasında yer aldı. Sinemaseverler, filmin gösteriminin yapıldığı salonu tamamen doldururken, seyircilerin merdiven boşluklarını bile doldurduğu gözlendi.

Gösterimin ardından yönetmen Yeşim Ustaoğlu, film ekibiyle söyleşiye katıldı. Yeşim Ustaoğlu bir önceki filmi 'Araf'la tatmin olmadığını belirterek, bu filmi çekmeye karar verdiğini söyledi. Bir seyircinin filmdeki mesajı sorması üzerine Ustaoğlu, "Filmlerde biz kendi algımızla bir şey yapıyoruz. Seyirci de kendi algısıyla yeni bir şey yaratıyor" diye cevap verdi. Yazmanın zor bir iş olduğunu belirten Ustaoğlu, "Yazarken çok inatçı olmak lazım, kolay kolay beğenmemek lazım. İnat edip yazdığınız metne çok bakın. Yeter ki inanın. O zaman bir şey çıkıyor" dedi.

ECEM UZUN- FUNDA ERYİĞİT

Filmin genç başrol kadın oyuncusu Ecem Uzun, filmdeki bazı sahnelerin çok öğretici olduğunu söyledi. Ustaoğlu'nun evinde provalar yaptıklarını dile getiren Uzun, "Yeşim Ustaoğlu ile çalışmak beni korkuttu. Ustaoğlu bana filmi teklif ettiğinde ona adeta saldırmak istedim, çünkü inanılmaz oynamak istedim" diye konuştu. Oyuncu Funda Eryiğit de filmin bazı sahnelerinde kendi hayatıyla yüzleştiğini söyledi. TEREDDÜT

Yeşim Ustaoğlu'nun, dünya ilk gösterimini Toronto Film Festivali'nde, Türkiye ilk gösterimini ise Uluslararası Antalya Film Festivali'nde yapan yeni filmi 'Tereddüt', tematik açıdan kadınların hangi sınıftan olurlarsa olsunlar ataerkil düzende yaşadıkları sorunlara odaklanıyor.

Yönetmenin dünyanın en prestijli festivallerinden kazanılmış büyük ödüllerle dolu filmografisinin bu yeni yapıtında başrolleri Funda Eryiğit, Ecem Uzun, Mehmet Kurtuluş ve Serkan Keskin paylaşıyor. - Antalya

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Yeşim Ustaoğlu Funda Eryiğit Ecem Uzun Politika Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title