Haberler

"Yalnızlık Sadece Yaradana Mahsus"...

Güncel Haberler

'Robinson Crusoe ve Cuma'nın Merakla Beklenen Soundtrack Klibi Yayında!

4 Eylül'de vizyona giren, baş rollerinde Serhat Kılıç, John Nyambi ve Beyti Engin'in yer aldığı "Robinson Crusoe ve Cuma" filminin soundtrack klibi yayınlandı. Bestesi Cahit Berkay'a ait olan şarkının müzik düzenlemesi Cem Öget'e ait. "Yalnızlık Sadece Yaradana Mahsus" adlı şarkıyı seslendiren filmin başrol oyuncusu Serhat Kılıç aynı zamanda şarkının sözlerine de imzasını attı. Filmde, Cuma karakterine hayat veren John Nyambi, şarkının seslendirmesinde Serhat Kılıç'a eşlik etti.

Gürcan Yurt'un çizdiği 17 yıllık efsane karikatür serisinde sinemaya uyarlanan filmin konusu ise şöyle: ıssız adaya düşüşünün 15. yılını kutlayan Robinson Crusoe ve Cuma, yaşadıkları yalnızlığa dair sıkıntıları ayyuka çıkmışken ada sahiline yanaşan bir gemi görürler. Bu yelkensiz ve direksiz gemiden Viktor isminde maceracı bir adam iner. Gemisine doldurduğu hayvanlarıyla yozlaşan dünyanın kötülüklerinden kaçmış ve yaşayabileceği yeni bir dünyanın arayışına girmiştir. Üstelik bu adaya yalnız da gelmemiştir. Biri öz, biri evlatlık iki güzel kızı da onunla birlikte bu seyahate çıkmışlardır. Viktor'un kızları Donelya ve Yanarin manastır terbiyesiyle yetişmiş, genç ve güzel iki kızdır. Robinson ve Cuma bu konuklarını memnuniyetle adalarına kabul ederler ve yalnızlık içinde geçen o sıradan yaşamları böylelikle birden renklenmeye başlar. Kısa sürede Viktor'un kızlarına hayranlık derecesinde aşık olan ikili vuslata erebilmek için türlü yollar denemeye başlarlar. Ancak kıskanç bir kız babası olan Viktor, muhafazakar tavırlarıyla onlar için önemli bir engel olur. Robinson ve Cuma ise aşkları uğruna azimle mücadele etmeye devam ederler...

Film Bahçesi'nin yapımcılığında gerçekleşen filmin yönetmenliğini ve senaristliğini serinin yaratıcısı Gürcan Yurt üstelendi. Filmde Serhat Kılıç ve Jhon Nyambi'ye, Beyti Engin, Ebru Yücel ve Damla Debre gibi isimler de eşlik etti. Emre Karayel ve Devin Özgün Çınar'ın konuk oyuncu olarak yer aldığı film tüm Türkiye'de vizyonda.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Cahit Berkay Serhat Kılıç Beyti Engin Eylül Güncel Haberler

title