Haberler

Yabancı Öğrencileri İçin İngiltere'ye Gittiler

Abone Ol

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, 23 yabancı uyruklu öğrencisi olan Ölüdeniz İlkokulunun müdürü ve 3 öğretmeni, 2 hafta İngiltere'de eğitim aldı.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, 23 yabancı uyruklu öğrencisi olan Ölüdeniz İlkokulunun müdürü ve 3 öğretmeni, 2 hafta İngiltere'de eğitim aldı.

Okul müdürü Mustafa Ayan ve 3 öğretmen, "Better English for teachers" (Öğretmenler için daha iyi İngilizce) projesini hazırladı.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ERASMUS projesi kapsamında, İngiltere'nin Exeter kentinde İngiliz ailelerle kalan öğretmenler, İngilizce kursu ve çevre gezilerine katıldı.

Mustafa Ayan, gazetecilere yaptığı açıklamada, okulda eğitim gören 200 öğrencinin 23'ünün yabancı uyruklu olduğunu söyledi.

Projeyi yabancı öğrencilere daha iyi eğitim verebilmek için hazırladıklarını anlatan Ayan, "Proje kapsamında 14 gün İngiliz bir ailede kaldık. Onların yaşantılarını birebir gözlemledik. Bunun haricinde İngilizce kursu ve çevre gezisine katıldık. Onların kültürlerini ve yaşam şekillerini de kavradık. Bu projeyle birlikte birçok deneyim kazandık." dedi.

Projeye katılan İngilizce öğretmeni Burçin Kırçıl ise branşı olmasına rağmen projeyle İngilizlerin içinde yaşamanın kendisine büyük bir tecrübe olduğunu ifade etti.

Kırçıl, İngiliz aile yaşamını ve kültürlerini öğrenerek okuldaki öğrencilerine daha fazla yardımcı olacaklarını da dile getirdi.

Kaynak: AA / Güncel

Mustafa Ayan İngiltere Fethiye Muğla Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
title