Haberler

Üretimi Yurtdışına Taşımayı Düşünen Alman Şirketlerin Sayısı Arttı

Abone Ol

FRANKFURT, 8 Mayıs (Xinhua) -- Alman uzmanlara ve basında çıkan haberlere göre, giderek artan sayıda Alman şirketi yüksek maliyetler nedeniyle üretimlerini yurt dışına taşımayı düşünüyor.

FRANKFURT, 8 Mayıs (Xinhua) -- Alman uzmanlara ve basında çıkan haberlere göre, giderek artan sayıda Alman şirketi yüksek maliyetler nedeniyle üretimlerini yurt dışına taşımayı düşünüyor.

Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği (DIHK) tarafından yakın zamanda yürütülen bir araştırma, birçok Alman şirketi için yurtdışında yatırım yapmanın mevcut durumda Almanya'da yatırım yapmaktan daha cazip olduğunu gösterdi.

Alman Welt gazetesi "Yurtdışındaki iş beklentileri şu anda çok daha olumlu değerlendirilirken, Almanya'daki şirketlerin bu iyimserliği aynı ölçüde paylaşmadığı göze çarpıyor" ifadelerini kullandı.

Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği Dış Ticaret Başkanı Volker Treier, şirketlerin yurtdışına taşınmasını Almanya'daki yüksek maliyetlere bağlarken enerji fiyatlarının da önemli bir faktör olduğunu belirtti.

Treier sonuç olarak şirketler arasında "sessiz bir hareketlenme" başladığını ifade etti.

Alman Mühendisler Derneği (VDMA) Başkanı Karl Haeusgen, yatırım konumlarıyla ilgili yeni bir tartışma başladığını ve "bunu büyük bir açıklıkla yürütmeleri gerektiğini" belirtti.

Alman Bild gazetesine göre, bazı Alman şirketleri şimdiden üretimi azalttı veya yurtdışına taşındı.

Haeusgen, Almanya ve Avrupa'nın önümüzdeki yıllarda endüstriyel konumlar olarak nasıl güvence altına alınacağına ve güçlendirileceğine dair net açıklamalar yapılması çağrısında bulundu.

Kaynak: Xinhua / Güncel

Almanya Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

YARGI YEKTA KİMDİR? Yargı dizisi "Yekta" Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler nedir? AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title