Haberi Paylaş
Umut Nöbeti'ni Tuttular

Umut Nöbeti'ni Tuttular

Güncel Haberler

Mimar ve gazeteci Aydın Boysan ve sanatçı Mustafa Alabora tutuklu gazetecilerin serbest kalması için Silivri'de devam eden "UMUT NÖBETİ"ni tuttular!

Aydın Boysan, "Bunun edepli bir şekilde sınırlandırılması caiz olmadığı için ağzıma geleni söylemeyeceğim.Aklıma geleni de söylemeyeceğim. Onun için beni bağışlayın.Ben doğduğumda Vahdettin hala padişahtı.Bugün o günler daha mı özgürdük diye düşünüyorum" dedi.


Mustafa Alabora, "Çocukluğumdan beri daha özgür,daha mutlu,daha demokratik bir ülkede yaşamak inancıyla, umuduyla var olmaya çalıştım ama ne yazık ki böyle bir ülkede yaşayamıyorum.70 yaşından sonrada yaşayabileceğimi sanmıyorum ama umarım daha demokratik,daha özgür,hukuka saygılı,insan haklarına saygılı,kardeşliğin geliştiği bir ülke umuduyla.Ben insan hakları savunucusu bir demokrat olarak bir haberin suç olmadığı kanısındayım.Herhalde Avrupa Birliği standartlarında Amerika'da özgür ülkelerde bunların suç unsuru olabileceğini sanmıyorum.Benim iki tane sevgili kardeşime selam ederim.Sabretsinler. Umarım çok yakında çıkarlar.Onları gözlerinden öperim" şeklinde konuştu.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Mustafa Alabora Aydın Boysan Vahdettin Kültür Sanat Politika Güncel Güncel Haberler

title