Haber : Ümit Özdağ'ın iç savaş çıkışı tartışma yarattı! İçişleri Bakanlığı suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor - Haberler

Haberi Paylaş

Ümit Özdağ'ın iç savaş çıkışı tartışma yarattı! İçişleri Bakanlığı suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor

 - Güncelleme:

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, katıldığı bir toplantıda muhabirin yönelttiği "Sığınmacıların Türkiye'ye oluşturabilecekleri en büyük tehdit nedir?" sorusuna "İç savaş, yüzde 99 değil yüzde 100 iç savaş çıkacak" yanıtını verdi. Özdağ'ın yaptığı açıklama büyük tartışma yaratırken, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Zafer Partisi liderinin iç savaş çıkacağı iddiasıyla ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin Aydın İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Bir muhabirin "Sığınmacıların Türkiye'ye oluşturabilecekleri en büyük tehdit nedir?" sorusuna Özdağ net bir şekilde "İç savaş" yanıtını verdi. Sığınmacıların ekonomik maliyetinin 100 milyar doları aştığını ve sokakların güvensizleştiğini belirten Özdağ, "Yüzde 99 değil yüzde 100 iç savaş çıkacak" diye konuştu.

Ümit Özdağ'ın "İç savaş" çıkışı özellikle sosyal medyada büyük tartışma yaratırken, İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı da son dönemde Bakan Süleyman Soylu ile yaşadığı tartışmalarla gündemde olan Özdağ'ın sözlerine tepki gösterdi.

'Aylık Basın Bilgilendirme Toplantısı'nda yaptığı açıklamada Özdağ'ın iç savaş çıkacağı iddiası ile ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını duyuran Çataklı şu ifadeleri kullandı; "Bunun çok açık iç savaş kışkırtıcılığı olduğunu düşünüyoruz. Ve bununla ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Suriyelilerin ülkelerine bayram iznine gidip geri dönüşü söz konusu değil."

İçişleri Bakanlığı Süleyman Soylu Zafer Partisi Ümit Özdağ Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (22)

istanbullu bir gurbetçi:

halkın sesi olduğunuz için teşekkür ederiz.

Osman Tokgonul:

Hadi halkı konuşturmuyorsunuz , milletin vekili de mi konuşmasın arkadaş ?

Osman Tokgonul:

Şöyle, şöyle oldu diyebileceğin bir hikayeni okuyabilirdik meselâ . Ha şunu da söyleyeyim . Senden dinazor olduğum kesin . Anlat bakalım Shef'im dinliyoruz

Tüm 22 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title