Haber : Türkülürin Efendisinden 'NEFES' - Haberler

Haberi Paylaş

Türkülürin Efendisinden 'NEFES'

Türkülürin Efendisinden 'NEFES'

Türkülerin efendisi olarak tanınan Zeynel Aba, yeni albümü 'Nefes' ile türküseverlerin karşısına çıktı..

30 yıldır müzikle uğraşan ve 6 yılın ardından yeni albümü ile sanatseverlerle yeni albümü ile buluşan Zeynel Aba, Türk Halk Müziğin de artık mütevazi olmayacağını çok iddialı olduğunu belirtti... Uzun yıllar Türkiye'de ve özellikle Avrupa ülkelerinde konserlerde müzikseverlerle buluşan Zeynel Aba, Songül Karlı, Seher Dilovan, Kıvırcık Ali, Nuray Hafiftaş gibi pek çok sanatçı arkadaşına verdiği türkülerle adını duyurmuştu. 6. albümü 'Nefes'i türküseverlerin beğenisine sunan Zeynel Aba, 'Tüketen insanlardan biri değilim. Şarkı yazıp, okuyan insanlar başımın tacı' dedi.

Popüler dünyada pop müzik anlayışını benimseyen gençlere türkü sevdireceğini söyleyen Zeynel Aba, "Anadolu'nun bağrından çıkmış ve modern hayatla türküleri müzikseverle özellikle genç nesiller buluşturmak benim en büyük görevim' dedi.

Bültenler / Güncel

Songül Karlı Türkiye Avrupa Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Rahime KARADAĞ TUNA:

Türkülerin Efendisi Sayın üstadımız Zeynel ABA, türküler bizim neşemiz, dert ortağımız, kişiliğimiz dediğimiz türküler. . . . . ben de attığım her adımda dilimden düşürmedğim türkülerle mutlu oluyorum. . Ben de sesine, yorumuna güvenen ve beğenilen bir amatör türkü seven kişi olarak , sizleri yürekten kutluyorum başarılarınızın devamını diliyoru. . . . türkülerle yaşıyorruz. .

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title