Haber : Türk Sanat Müziği Korosu Konseri Süleymanpaşalıları Büyüledi - Haberler

Haberi Paylaş

Türk Sanat Müziği Korosu Konseri Süleymanpaşalıları Büyüledi

Türk Sanat Müziği Korosu Konseri Süleymanpaşalıları Büyüledi

Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu Nevzat Avcı Şefliğinde TRT Ses Sanatçısı Salih Demirci'nin de katılımıyla konser verdi.

Belediye kültür merkezinde Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın eşi Gülseren Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyelerinin de katıldığı konsere katılım oldukça yüksek olurken sanatseverler oturacak yer bulmakta zorlandı.
3 ayrı bölümden oluşan konserde "Nihavend fasıl" bölümünde Tanburi Osman Bey'in Nihavend Peşrev, Hacı Arif Bey'in Ahteri Düşkün Garip Aşıkı Avareyim, Zeki Duygulu'nun Ayrıldı Gönül Şimdi Yine Bir Tek Eşinden, Sermüezzin Hafız Hakkı Bey'in Nerelerde Kaldın Ey Servi Nazım, Rahmi Bey'in Saçlarına Bağlanalı Ey peri ve Faize Engin'in Kız Sen Geldin Çerkeş'ten eserleri koro halinde seslendirildi.

İkinci bölümde koro ve solo eserler seslendirilirken; koro tarafından Muzaffer İlkar'ın Şarkılar Seni Söyler Dillerde Nağme Adın, Solist Sevan Tabanlı tarafından Neveser Kökdeş'in Neden Bilmem Bu İptila, Solist Abdullah Başaran tarafından Zeki Müren'in bir Gönül Hikayesi Anlatırdı Gözlerin, Solist Berrin Gökalp tarafından Yılmaz Yüksel'in Gönlüme Gir Doğ Güneşim ve Solist Dağıstan Kılıçaslan tarafından Necdet Tokatlıoğlu'nun Dünyada Biricik Sevgilim Sensin adlı eserleri sanatseverleri mest etti.

Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu tarafından gerçekleştirilen konserin son bölümünde ise TRT Sanatçısı Salih Demirci sahneye çıkarken Demirci, Sadettin Kaynak'ın Tamburamın İnce Kıvrak Beli Var, Sadi Hoşses'in Bağa Girdim Ay Çıktı ve ananonim eser Benli'yi Aldım Kaçaktan eserlerini seslendirerek sanatseverlerden büyük alkış aldı.

Gecenin sonunda Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Şef Nevzat Avcı'ya unutulmaz bir gece yaşattıkları için teşekkür ederek çiçek sundu.

Bültenler / Güncel

Gülferah Güral Salih Demirci Süleymanpaşa nevzat avcı Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title