TEMA Vakfı "Sağlık Çalışanları Ormanı" oluşturdu - Haberler
Haberi Paylaş

TEMA Vakfı "Sağlık Çalışanları Ormanı" oluşturdu

AA - Andaç Hongur - Güncel
 - Güncelleme:
TEMA Vakfı 'Sağlık Çalışanları Ormanı' oluşturdu

TEMA Vakfı, Kovid-19 salgınıyla mücadelede hayatını kaybeden sağlık çalışanları için duyduğu minnet ve saygıyı ifade etmek üzere "Sağlık Çalışanları Ormanı" oluşturdu.

TEMA Vakfı, Kovid-19 salgınıyla mücadelede hayatını kaybeden sağlık çalışanları için duyduğu minnet ve saygıyı ifade etmek üzere "Sağlık Çalışanları Ormanı" oluşturdu.

Vakıftan yapılan yazılı açıklamaya göre, Ankara Akyurt'ta kurulan ormanda, salgın sebebiyle hayatını kaybeden her sağlık çalışanı adına bir fidan dikildi.

Sağlık çalışanlarının aileleri, adlarına düzenlenen sertifikaları "www.tema.org.tr/saglik-calisanlari-ormani" adresi üzerinden temin ederek dijital sertifikalarını çıktı olarak alabilecek.

Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, "Sağlık Çalışanları Ormanı"na ilişkin şunları kaydetti:

"Küresel salgınla en ön sırada mücadele eden sağlık çalışanlarına olan borcumuzu ödememizin imkanı yok. Biz, bu ormanla hayatını kaybetmiş sağlık çalışanlarının isim ve mücadelelerini onurlandırmak, onlara duyduğumuz minneti ifade etmek istedik. İnsanlığın sağlığı için kendi sağlığından vazgeçen ve ne yazık ki hayatını kaybetmiş sağlık çalışanları için bir orman oluşturmayı, gezegenimizin ve üzerinde yaşayan tüm canlıların sağlığı için faaliyet gösteren bir kurum olarak görev kabul ediyoruz. Bu vesileyle hayatlarını ortaya koyarak çalışmaya devam eden tüm sağlık çalışanlarına bir kez daha teşekkür ediyoruz."

AA / Andaç Hongur - Güncel

Ankara Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title