Tartışmalı Film Kanada'da Gösterime Giriyor - Haberler
Haberi Paylaş

Tartışmalı Film Kanada'da Gösterime Giriyor

AA - Güncel
Tartışmalı Film Kanada'da Gösterime Giriyor

Kuzey Kore’li hackerların tehditleri nedeniyle Sony firmasının gösterimini iptal ettiği tartışmalı film "The Interview (Röportaj)'' 2 Ocak Cuma günü Kanadalı sinemaseverlerle buluşuyor.

Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un'a suikast girişimini konu alan komedi filmi "The İnterview (Röportaj)" 2 Ocak'ta Kadada'da sinemaseverlerle buluşuyor.

Kuzey Koreli hackerların, gösterimi kabul eden ülkelere 11 Eylül benzeri saldırılar düzenleyecekleri tehdidi yüzünden yapımcı Sony firması tarafından vizyondan çekilen film, 2 Ocak Cuma günü Kanada'nın Mississauga, Oakville, Milton, Burlington, Hamilton ve Toronto kentlerindeki bazı sinemalarda gösterime girecek. "Film.ca" isimli sinema zincirleri firması, internet sitesinden yaptığı duyurulara ilaveten, aynı siteden bilet satışına da başladı.

Öte yandan ABD'nin Texas, Virginia ve Georgia gibi eyaletlerindeki bazı sinemaların da filmi yayınlamayı kabul ettikleri ve sadece Noel Günü için özel seans düzenleyecekleri bildiriliyor. The İnterview'in gösterimi ile ilgili Sony yetkililerinden şu ana dek bir açıklama gelmedi. - Kanada

AA / Güncel

The Interview Kuzey Kore Kanada Sony Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title