Haberler

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Teknolojiyle Yangınları Önceden Tespit Edebilmeliyiz

Güncelleme:

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, verimliliği ve teknolojiyi hayatın her alanında düşünmek gerektiğini söyleyerek, orman yangınlarına ya da herhangi bir yangına sebep olabilecek unsurları bu teknolojiyle öncesinde tespit edebilir hale gelmemiz gerekiyor dedi.

TARIM ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, verimliliği ve teknolojiyi hayatın her alanında düşünmek gerektiğini söyleyerek, Orman yangınlarına ya da herhangi bir yangına sebep olabilecek unsurları bu teknolojiyle öncesinde tespit edebilir hale gelmemiz gerekiyor dedi.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ATO Congresium'da, Türkiye'de verimliliğin artmasına katkı sağlayan yerli teknoloji ürünlerin sergilendiği '6'ncı Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'nı ziyaret etti. Alanda stantları gezip, ürünleri inceleyen Bakan Yumaklı, fuara gelen gençlerle de sohbet etti. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın standının önünde basın mensuplarına açıklama yapan Bakan Yumaklı, verimlilik ve teknolojinin artık sadece teorik bir konu olmaktan çıkıp hayatın bundan sonraki dönemini şekillendirecek iki unsur olarak gündemde olduğunu belirtti. Bakan Yumaklı, açıklamasında, Verimliliği ve teknolojiyi hayatın her alanında düşünmemiz gerekiyor. Teknoloji denilince sadece alet ya da ekipman teknolojisi anlaşılıyor, değil. Hayatımıza dokunan, bundan sonra hayatımızı etkileyecek konularda da dijital teknolojiyi geliştirmemiz gerekiyor. Bu teknolojilerde de üretimin verimliliğinin sağlanması gerekir. Örneğin iklim değişikliği sebebiyle kuraklığın hüküm sürdüğü ve süreceği yerler için bizler, tohum teknolojisini geliştirmemiz gerekir. ya da orman yangınlarında biz bugün bu teknolojiyi kullanıyoruz. Ancak orman yangınlarına ya da herhangi bir yangına sebep olabilecek unsurları, bu teknolojiyle, öncesinde tespit edebilir hale gelmemiz gerekiyor diye konuştu.

Suyun verimli kullanımıyla ilgili olarak da teknolojilerin geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan Bakan Yumaklı, bu teknolojilerin tamamını üretebilecek genç, yetenekli ve dinamik beyinlerinin, mühendislerinin olduğu Türkiye'nin, artık, 'örnek alan' değil 'örnek olan' bir ülke olma yolunda ciddi adımlar ve mesafeler katettiğini dile getirdi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Tarım Teknoloji Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Manchester City Real Madrid maçını şifresiz veren kanallar! Manchester City Real Madrid maçı nereden izlenir, hangi kanal veriyor? Manchester City-Real Madrid maçı CANLI izle! 16 Nisan M.City-Real Madrid Şampiyonlar Ligi maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? EXXEN canlı maç izle! (M.CİTY-REAL MADRİD) EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! 17 Nisan EXXEN spor canlı izle! TFF Başkan adayları kim? 2024 TFF başkan adayları? Erdal Alkış kimdir? Erdal Alkış hangi takımlı? Partilerin milletvekili sayısı 2024! (GÜNCEL) Hangi partinin kaç milletvekili var? SimSimi nedir? Simsimi tehlikeli mi? 17-18 Nisan GÜNCEL Akaryakıt Fiyatları! Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 17-18 Nisan hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 17-18 Nisan 2024 Konya su kesintisi listesi! Ruhi Çenet'in YouTube kanalı tekrar çalındı mı, hacklendi mi? 19 Nisan Tarihte Bugün ne odu? 19 Nisan'da ne oldu? 19 Nisan ne günü? 19 Nisan'da doğan ünlüler! Tarihte bugün ne oldu? 17 Nisan tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 17 Nisan'da yaşananlar! Chicago Bulls Atlanta Hawks NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 18 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! Chicago Bulls Atlanta Ha BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 17-18 Nisan 2024 Bursa su kesintisi listesi!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title