Haber : Taksiciler İftarda Buluştu - Haberler

Haberi Paylaş

Taksiciler İftarda Buluştu

Taksiciler İftarda Buluştu

İstanbul'da çalışan yaklaşık 3 bin taksici, iftar programında bir araya geldi.

İstanbul'da çalışan yaklaşık 3 bin taksici, iftar programında bir araya geldi.

WOW Otel İstanbul'da gerçekleştirilen iftar programında, çocuk semazenler sema gösterisi yaptı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam eden etkinlikte, tasavvuf müziği dinletisi yapıldı.

İftar programına öncülük eden Kale Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Beyaz, yaptığı konuşmada, bugüne kadar büyüklerinden aldıkları öğretiyle ramazan hissiyatını yaşamaya çalıştıklarını belirterek, bu temiz duyguları, genç nesillere aktarma gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

Tüm amaçlarının taksicilere hizmet vermek olduğunu anlatan Beyaz, "Gayemiz lider olup üzerinizde yer almak değil. Size daha iyi hizmeti nasıl verebiliriz ona bakarız. Şımarmadan, ahlaksızlık yapmadan, Allah'ın çizgisinden çıkmadan bu amacımızı sürdürmek asıl erdemdir. Taksicilerin sorunlarının çözümü noktasında tüm gücümüzle gayret göstermekteyiz. Arkadaşlarımızın daha az sıkıntıyla evlerine ekmek götürmeleri, bizleri sadece sevindirir. Bu nedenle desteğimizi, taksici arkadaşlarımızın üzerinden hiç eksiltmeyeceğiz" diye konuştu.

İftara katılan sanatçı Seher Dilovan da taksicilerle buluşmanın kendisini son derece mutlu ettiğini aktararak, sanat dünyasının taksicilerin görüşlerini önemsediğini dile getirdi.

Dilovan, "Eğer bir şarkı taksicilerde sıklıkla çalınıyorsa, o şarkı tutmuş demektir. Bizim en büyük anketimiz sizlersiniz. Radyolarda bizim şarkılarımızı, türkülerimizi istekte bulunup çalınması, söylenmesi güzel bir şey. Tüm taksicilere teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

İftara, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, İstanbul Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Fahrettin Can, taksici derneklerinin temsilcileri ile taksiciler ve sanatçılar Mustafa Topaloğlu, Tarık Mengüç ile Serdem Coşkun katıldı.

AA / Güncel

Seher Dilovan İstanbul Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title