Haberi Paylaş
'Son Umut' ve Yılmaz Erdoğan'a Avustralya'dan Büyük Ödül!

'Son Umut' ve Yılmaz Erdoğan'a Avustralya'dan Büyük Ödül!

Güncel Haberler

SON UMUT filmi, Avustralya'nın en önemli ödül töreni olarak kabul edilen 'Australian Academy of Cinema and Television Arts'ta 'En İyi Film' ve 'En İyi Kostüm' dallarında ödül aldı.

Filmde rol alan Yılmaz Erdoğan ise 'En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu' ödülünün sahibi oldu

Russell Crowe, Olga Kurylenko, Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz'ın rol aldığı SON UMUT filmi Sydney'de düzenlenen 'Australian Academy of Cinema and Television Arts'ta 3 ödülün birden sahibi oldu. Ödül töreninde 8 dalda aday gösterilen SON UMUT, 'En İyi Film' kategorisinde ödülü The Babadook adlı filmle paylaştı. Törende; 'En İyi Kostüm Tasarımı' ödülü ise SON UMUT'un kostümlerine imza atan Tess Schofield'ın oldu.

SON UMUT filminde 'Binbaşı Hasan' karakteriyle hem izleyicilerin hem de yönetmen Russell Crowe'un takdirini toplayan Yılmaz Erdoğan ise 'En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu' ödülünün sahibi oldu. Erdoğan, sahneye hem ödülünü almak için hem de 'En İyi Yönetmen' ödülünü takdim etmek için çıktı. Erdoğan ödül sevincini film ekibi ile paylaştı.

SON UMUT, Türkiye'de NuLook İstanbul tarafından gösterime sunuluyor ve Mars Dağıtım tarafından dağıtılıyor. 26 Aralık tarihinden bu yana vizyonda olan film, Çanakkale Savaşı'ndan dört yıl sonra savaşa gönderdiği üç oğlunun kaderini öğrenmek üzere İstanbul'a gelen Avustralyalı çiftçi Connor'ın hikâyesini konu ediniyor.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Yılmaz Erdoğan Russell Crowe Avustralya Son Umut Sinema Kültür Sanat Güncel Haberler

title