Haberler

Son dakika haberleri! Yeşilli'de kentsel dönüşüm çalışması

Güncelleme:

Son dakika gündem haberi: Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, kentsel dönüşüm projesi hakkında açıklama yaptı.

Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, kentsel dönüşüm projesi hakkında açıklama yaptı.

Demir, bir kafede düzenlenen programda, Gül ve Tepebaşı mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmalarının yürütüldüğünü, sosyal ve kültürel alanlarının olacağı bir ilçeye doğru hızla yol aldıklarını belirtti.

Proje ile vatandaşların daha rahat bir yaşam ve ulaşım sağlayacaklarını kaydeden Demir, proje konusunda vatandaşları da bilgilendirdiklerini söyledi.

Hukuki sürece saygı duyduklarını ifade eden Demir, şöyle dedi:

"Çünkü 800'e yakın hak sahibinin 600'e yakın dönüştürülecek meskun binanın içinde çıkacak mirasçı sıkıntısı ve diğer engelleri biliyorduk. Bir vatandaşımız ve bir ailemiz mağdur olmaması için hassasiyet gösterdik. Bugüne kadar yaptığımız bütün kamulaştırmaların bedelini vatandaşa ödedik. Yeni yılda hemen sahaya inerek, ambulans ve itfaiyenin giremediği bu yerleşim yerlerine Mardin'in dokusuna fiziki yapısına uygun binalar yapacağız. Medeniyete yakışan bir şehir imar edeceğiz. 175 konut ve 6 dükkanın ihalesi yapılacak. Kentsel Dönüşüm Projesi için temel atma hazırlığımız var. Bir yılda inşallah bitireceğiz."

Kaynak: AA / Güncel

Hayrettin Demir Tepebaşı Yeşilli Güncel Haberler Son Dakika

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

SON DAKİKA: DEPREM Mİ OLDU? Deprem nerede oldu? Süper Lig'de yabancı futbolcu kuralında değişiklik yapıldı mı? TFF yabancı futbolcu kuralını değiştirdi mi? 23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu!
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title