Son dakika genel: Şehit ailelerinin bu sözleri yürekleri dağladı - Haberler
Haberi Paylaş

Son dakika genel: Şehit ailelerinin bu sözleri yürekleri dağladı

İhlas Haber Ajansı - Aydın Sarıoğlu - Güncel
 - Güncelleme:

Son dakika genel haberi... Şehit ailelerinin bu sözleri yürekleri dağladı Liseli öğrenciler tarafından hazırlanan klip izleyenleri hem ağlattı, hem de gururlandırdı Şehit Uzman Çavuş Serdar Ege'nin annesi Gülten Ege: "Vatan olmadıktan sonra ben evladı ne yapayım, kendimi ne yapayım, önce vatan olacak ki biz...

Şehit ailelerinin bu sözleri yürekleri dağladı

Liseli öğrenciler tarafından hazırlanan klip izleyenleri hem ağlattı, hem de gururlandırdı

Şehit Uzman Çavuş Serdar Ege'nin annesi Gülten Ege:

"Vatan olmadıktan sonra ben evladı ne yapayım, kendimi ne yapayım, önce vatan olacak ki biz yaşayacağız"

Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Anıl Gül'ün annesi Türkan Gül:

"Baklayı seviyordu, ondan sonra da evime bakla girmedi"

ESKİŞEHİR - Eskişehir'de lise öğrencilerinin '18 Mart Şehitler Günü' dolayısıyla Eskişehirli şehit aileleri ile yaptıkları röportajlarla hazırlanan klip izleyenleri hem ağlattı, hem de gururlandırdı.

Eskişehir Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo Televizyon bölümünde öğrenim gören öğrenciler, 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla 'Memleket Sevdalıları' isimli bir klip hazırladı. Klipte Eskişehirli şehitlerin aileleri ile röportaj yapıldı. Ailelerin şu sözleri ise izleyenleri ağlattı.

Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Anıl Gül'ün annesi Türkan Gül'ün, 'Baklayı seviyordu. Hamur işlerini seviyordu. En son gittiğinde bakla pişirdim. Sonda gitti. Ondan sonra da evime bakla girmedi' sözleri, Şehit Uzman Çavuş Seçkin Arıkan'ın babası Arif Arıkan'ın 'Olay öncesi sanki bir anda oğlumu gördüm. Kulağıma fısıldayarak "Babaanneme iyi bak, üzülmesin" dedi' sözleri yüreklere dokundu.

Röportajlarda, Şehit Astsubay Çavuş Onur Yeşil'in annesi Ülkü Yeşil, 'Bir tane karga ötüyordu. Komşumuza "Bu karga hiç iyi ötmüyor, oğlandan haber alamıyoruz" dedim. Perşembe, Cuma dağdan ineceğini söyledi. Ondan sonra şehit haberi geldi' diye anlattı.

Bir başka şehit Uzman Çavuş Serdar Ege'nin annesi Gülten Ege, 'Vatan olmadıktan sonra ben evladı ne yapayım, kendimi ne yapayım. Önce vatan olacak ki biz yaşayacağız. Vatan olmadıktan sonra ne yapacağım ben. Beni de götürün Afrin'e, elimden bir şey gelmez, ama o çocuklara yemek çay yapayım demiştim' diye anlatması herkesi gururlandırdı.

Şehit Astsubay Üst Çavuş Turgay Topsakaloğlu'nun annesi Vasfiye Topsaloğlu da, şehit annesi olmanın gururlu olduğunu ifade ederek, "Sabrı çok zor. Gururu olmasa yaşanacak gibi değil. Evlat acısı çok zor. Allah düşmanımıza yaşatmasın" demesi yüreklere dokundu.

İhlas Haber Ajansı / Aydın Sarıoğlu - Güncel

Eskişehir, 18 mart, Çavuş, Şehit, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title