Haberi Paylaş

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu iddiasına sert tepki: Vicdansıza bak ya, bu ne akıl, sen kendinde misin?

Güncel Haberler

Son dakika! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP liderinin sosyal medya hesabından paylaşıp, "Türkiye'de uyuşturucu salgını var" şeklinde bir iddiada bulunduğu videoya sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na yönelik "Vicdansıza bak ya, bu ne akıl, sen kendinde misin?" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo ile bir video paylaştı. Kılıçdaroğlu söz konusu videoda, Türkiye'de bir metamfetamin salgını olduğunu ve uyuşturucu parasıyla cari açığın kapatıldığını iddia etti. Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine AK Parti cephesinden ilk olarak Ömer Çelik'ten sert tepki geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bugün partisinin grup toplantısından Kılıçdaroğlu'nun iddialarına sert tepki gösterdi.

"BU KEPAZELİK TÜM SINIRLARIN AŞILDIĞINI GÖSTERİYOR"

CHP liderinin bir kepazeliğe imza attığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu zatın bizi uyuşturucu satıcıları ile aynı cümle içinde kullanarak sergilediği kepazelik artık tüm sınırların aşıldığını göstermektedir. Kendisine bu iftiranın hesabını elbette hukuk önünde de soracağız. Kolluk güçlerimizin haklarını korumak da boynumuzun borcudur. Bu tür akıl dışı iftiralar 15 Temmuz'dan sonra yoğunlaşmıştır. Kamuoyu araştırmaları bu masanın etrafındaki çıldırtıyor. Daha çok çıldıracaksınız. Yeter ki biz çalışmaya devam edelim" dedi.

"VİCDANSIZA BAK YA, BU NE AKIL? SEN KENDİNDE MİSİN?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeni yapısıyla emniyet ve jandarma teşkilatımız uyuşturucu ile mücadelede de tarihi başarılara imza atmaktadır. Sadece geçtiğimiz yıl 198 bin uyuşturucu olayına müdahale eden kolluk güçleri 153 bin kişiyi yakalamış, 22 binden fazlası da tutuklanmıştır. Uyuşturucu ticaretine dünyadaki en ağır cezaları veren ülkelerin başında biz geliyoruz Bay Kemal. Adam ne diyor: Biz cari açığımızı uyuşturucu satışı ile kapatıyormuşuz. Vicdansıza bak ya, bu ne akıl ya, sen kendinde misin?"

Kemal Kılıçdaroğlu Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

Onur Yener:

Bırakın Allah aşkına bu adamın attığı iftira ve yalanların haddi hesabı yok, sistematik bir karalama kampanyası yürütülüyor anlamıyormusunuz, dün TSK bu gün Emniyet Genel Müdürlüğü yarın hangi kurum olur Allah bilir.

Cevap Yaz925Yayından Kaldır
emmi:

avuç kadar şehirde yaşıyorum liselilerin etrafı bağımlı dolu bunu yoldan geçen vatandaş görüyorda emniyet niye görmüyor yada birşey yapmıyor

Cevap Yaz722Yayından Kaldır
Osman Tokgonul:

Vallahi ben onu, bunu dinlemeyip mahallemdeki olaylara bakıyorum . Her köşe parsellenmiş . Biri burada satma diyor diğeri sana ne deyip kapışıyorlar . Mahalleli şikayet ediyor , yakalanıyor bir saat sonrada içiciymiş deyip bırakıyorlar . Şimdi ben ne diyeyim ?

Cevap Yaz643Yayından Kaldır
Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title