Son Dakika: Açık cezaevlerindeki hükümlülerin, Kovid tedbirleri kapsamında izin süreleri 31 Temmuz 2023'e uzatıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika: Açık cezaevlerindeki hükümlülerin, Kovid tedbirleri kapsamında izin süreleri 31 Temmuz 2023'e uzatıldı

Haberler.com - Mesut Şahin - Güncel
 - Güncelleme:

Son dakika: Açık cezaevlerindeki hükümlülerin koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 Mayıs 2022'de sona erecek olan izinlerinin uzatılmasına ilişkin madde TBMM'de ihdas edildi. Buna göre izinler, 31 Temmuz 2023 tarihine kadar uzatıldı.

TBMM Genel Kurulunda, Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 655 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde görüşmeler devam ediyor.

Görüşmelerde, siyasi parti gruplarının ortak imzası ile sunulan önerge ile teklife, açık cezaevlerindeki hükümlülerin 31 Mayıs 2022 tarihinde sona erecek Kovid-19 tedbirleri kapsamındaki izin sürelerinin uzatılmasına ilişkin madde ihdas edildi.

Kabul edilen maddeye göre, Kovid-19 salgınının Türkiye'de görülmüş olması sebebiyle, açık ceza infaz kurumlarında bulunanlar ile kapalı ceza infaz kurumunda bulunup da açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler, denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezasının infazına karar verilen hükümlüler ve denetimli serbestlik tedbirinden yararlanan hükümlüler, 31 Temmuz 2023 tarihine kadar izinli sayılacak.

Salgının devam etmesi halinde bu süre, Sağlık Bakanlığının önerisi üzerine Adalet Bakanlığı tarafından her defasında 2 ayı geçmemek üzere 19 kez uzatılabilecek.

Geçtiğimiz günlerde Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "31 Mayıs'ta sona eren açık cezaevlerindeki hükümlülerin COVID-19 izinlerini, 31 Temmuz 2023'e kadar uzatıyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

Mesut Şahin
mesut.sahin@haberler.com Haberler.com - Güncel

Cezaevi Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

İDRİS ÇELİK:

Doğru karar çünki herkes işini gücünü kurdu aile geçindiriyor zaten yerinde durnayanı kapalıya koyuyorlar hem kamu zararı olmaz hemde iş güç sahibi olan ortada kalmaz

Es ruzgar:

yanı suclular halkın canını yakın öldurun suc serbest demek oluyor bu izin oldukdan sonra cınayet olayları cogaldı şimdi devam edıcek dunyada suclulara ızın yoktur turkıyede var herkes dıkkat etsın

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title