Siyasi yasak getirilen Canan Kaftancıoğlu, "Bundan sonra ne yapacaksınız?" sorusuna yanıt verdi: İşimin başındayım - Haberler
Haberi Paylaş

Siyasi yasak getirilen Canan Kaftancıoğlu, "Bundan sonra ne yapacaksınız?" sorusuna yanıt verdi: İşimin başındayım

Haberler.com - Gözde Nur Bayar - Güncel
 - Güncelleme:

Yargıtay, geçtiğimiz hafta CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 3 ayrı suçtan aldığı 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezasını onadı. Siyasi yasak da getirilen Kaftancıoğlu'nun görevine devam edip etmeyeceği ise merak konusu oldu. Kaftancıoğlu "Bundan sonra nasıl hareket edeceksiniz?" sorusuna; "Görevimin başındayım" sözleriyle yanıt verdi.

Chp İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında, geçtiğimiz hafta sosyal medya paylaşımları nedeniyle "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret", "Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak", "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlarından verilen 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezası Yargıtay tarafından onandı.

Kaftancıoğlu'na siyasi yasak da getirilirken, CHP İstanbul İl Başkanlığı görevini yürütüp yürütemeyeceği merak konusu oldu. Bu konuda sürecin nasıl ilerleyeceğine dair farklı iddialar ortaya atılırken, beklenen açıklama Kaftancıoğlu'nun kendisinden geldi.

Gazeteci İsmail Saymaz'ın ulaştığı Kaftancıoğlu, "Bundan sonra nasıl hareket edeceksiniz?" sorusuna; "Görevimin başındayım" yanıtını verdi.

Öte yandan bugün toplanacak olan CHP Parti Meclisi'nde de gündem yoğun olacak. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun sunuşuyla başlayacak toplantıda Merkez Yönetim Kurulu (MYK) raporu görüşülecek. Seçim ve seçim güvenliği hazırlıklarının ele alınacağı toplantıda, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezalarının onanması sonrası çizilen yol haritası da tartışılacak.

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Güncel

Canan Kaftancıoğlu Kemal Kılıçdaroğlu CHP Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (13)

Recep Ateş:

En iyisi geldiği yere girsin devlet din düşmanı memlekete bi faydası olmayan kişi

Sadık:

Almanyaya gelsin Ben ona domuz keserim

Zırtapoz:

Bu kadını görünce beynim dönüyor. Bu millet böyle bir hainin ne diye peşine düşer acaba

Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title