Haberler

Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampusu 2013-14 Yılında Hizmete Açılacak

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, Starwood firmasının sahibi Mehmet Yıldız tarafından Karalar köyü mevkiinde 300 dönümlük alan üzerine yaptırılan Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampusu 2013-2014 eğitim öğretim yılında bin öğrenci ile eğitime başlayacak.25...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, Starwood firmasının sahibi Mehmet Yıldız tarafından Karalar köyü mevkiinde 300 dönümlük alan üzerine yaptırılan Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampusu 2013-2014 eğitim öğretim yılında bin öğrenci ile eğitime başlayacak.

25 bloktan oluşan eğitim kampusunun alt yapısının önümüzdeki temmuz ayına kadar tamamlanacağı, kampusun 15 binasının yeni eğitim yılına yetişeceği, geri kalan 10 blokun ise 2013 yılı sonuna kadar bitirileceği bildirildi. AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, kampus inşaatını inceledi. Şahin, müteahhit firma temsilcilerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Alt yapı çalışmaları hakkında bilgi veren İl Özel İdaresi İnşaat Mühendisi Levent Rona, "Yağmur suyu, kanalizasyon, yeşil alanları sulama suyu, telefon, doğalgaz, elektrik, içme suyu imalatına başlandı. Yağmur suyu ve kanalizasyon imalatları yüzde 90 seviyesinde tamamlandı. Yolların kotunun, proje kotuna göre düşürülmesi gerekiyordu. Bunun da yüzde 70'i tamamlandı. Toplam işin yüzde 70 seviyesindeyiz. Temmuz ayında söz verdiğimiz gibi burayı teslim edeceğiz. Burası bittiğinde 300 dönümlük bir şehir gibi olacak. Bütün ısıtmalar doğalgazla olacak. Yolların hepsi asfaltlanacak" dedi.

İpek İnşaat'ın şantiye şefi Yavuz Okucu da, "Mehmet Yıldız ile yaptığımız görüşmeler sonucunda çalışmalar 6 etap olarak planlandı. 2013-2014 eğitim öğretim yılı başında 1, 2 ve 3. etap teslim edilecek. Dolayısıyla binaların üçte ikisi bu dönemde hizmete girmiş olacak" diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk ise, "Burada yaklaşık 6 bin öğrenci okuyacak. Öğrencilerimiz kademe kademe gelecek. 4 yılın sonunda

6 bin öğrenci ile burası dolacak. Öncelikle lise bire bin öğrenci kayıt ettirmeyi düşünüyoruz. Lise bir öğrencilerinin barınacağı yurtlar, sınıflar, yemekhaneler var. Lise ikide öğrenciler alanlarını seçecekler. Alanlar da atölyelerin temini ile olacak. En az binalar kadar pahalı. Ona göre bakanlığımıza açılış teklifi yapılacak. Açılış teklifinin ardından donanımlar olacak. İlk 10 bina ile ilgili müracaat yaptık, bize ödenek gelecek. Temmuz ayında binalar bittiğinde en azından derslikler, yurtlar, konferans salonu, yemekhane ile ilgili çalışmaları tamamlayıp bin öğrenci için eğitim öğretim başlayacak. Bu öğrencileri buraya taşımak için 50 araç gerekiyor" şeklinde konuştu. - BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mehmet Yıldız Starwood İnegöl Politika Güncel Haberler

İspanya, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletini resmen tanıdı

İspanya, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletini resmen tanıdı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Gümrük ekiplerinden Mersin'de tarihi yakalama! 1 milyar TL'lik kaçakçılık önlendi

Gümrük ekiplerinden Mersin'de tarihi yakalama! 1 milyar TL'lik kaçakçılık önlendi

Bakmadan Geçme

29 Mayıs Çarşamba günü toplu taşıma ücretsiz mi? 29 Mayıs'ta okullar tatil mi? Süleymaniye Camii Mimar Sinan'ın hangi eseri? Süleymaniye Camii ne zaman yapıldı, özellikleri neler? Süleymaniye Camii hakkında bilgiler… Mersin tavuğa tecavüz olayı ne, ne oldu? Tavuğa tecavüz eden kim, tutuklandı mı? ALMANYA-TÜRKİYE Milletler Ligi maçı ne zaman? Filenin Sultanlarının 2. Hafta maçları başladı mı? #127952 3 günde öldüren EBOLA VİRÜSÜ ne, nasıl bulaşır? Çinli bilim insanları geliştirdi! #129440 Zekât kimlere farzdır? Geçerli olmasının şartları nelerdir? Tavuğa tecavüz etti! Olay nerede oldu? Şahıs tutuklandı mı? TYT AYT 2024 DENEME SINAVI SONUÇLARI! #9997 YKS deneme sınavı sonuçları açıklandı mı, nereden öğrenilir? İşte sorgulama ekranı! Merdiven boşluğunda ipe asılı halde ölü bulundu! Olay ne, nerede oldu? FETÖ firarisi AKIN İPEK'İN YALISI satışa çıktı mı, ne kadar? Koza-İpek Holding'e ait BEYAZ KÖŞK ne kadara satılıyor, kaç TL? Vekâlet yoluyla hac yapılabilir mi? Şartları nelerdir? CRİSTİANO RONALDO GOL REKORU KIRDI! #129349 Ronaldo Suudi Ligi'nde kaç gol ile rekor kırdı? Cristiano Ronaldo kaç gol attı? #9917 27-31 MAYIS HALKA ARZ TAKVİMİ #128185 Bu hafta hangi şirketler halka arz olacak? #128185 Kuşum Aydın kimdir? Aramızda Kalmasın konuğu Kuşum Aydın kaç yaşında, nereli? Kuşum Aydın biyografisi! ALES/2 NE ZAMAN 2024? #9997 ALES/2 sınavı hangi tarihte, başvurular ne zaman?
Çinli bilim insanları sahte Ebola virüsü geliştirdi! Bulaştığı kişileri 3 günde öldürüyor

Çinli bilim insanları sahte Ebola virüsü geliştirdi! Bulaştığı kişileri 3 günde öldürüyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title