Haberler

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kaçar ve Kablan İçin Tören

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Tören yerine gelenler Şehit yakınları Ağlayan şehit yakınları Şehitlerin Türk bayrağına sarılı tabutunun askerlerin omuzlarında getirilişi Şehitler için tören Dua edilmesi Şehitlerin tabutlarının omuzlarda götürülmesi Sur'daki terör operasyonu Diyarbakır'ın Sur ilçesinde teröristlere yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuşlar Kaçar ve Kablan'ın cenazeleri düzenlenen törenin ardından memleketlerine gönderildi Kablan'ın oğlu komando beresi takarak şehitleri asker selamıyla uğurladı Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuşlar Mustafa Hakan Kaçar ve Osman Kablan için cenaze töreni düzenledi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Tören yerine gelenler

Şehit yakınları

Ağlayan şehit yakınları

Şehitlerin Türk bayrağına sarılı tabutunun askerlerin omuzlarında getirilişi

Şehitler için tören

Dua edilmesi

Şehitlerin tabutlarının omuzlarda götürülmesi Sur'daki terör operasyonu

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde teröristlere yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuşlar Kaçar ve Kablan'ın cenazeleri düzenlenen törenin ardından memleketlerine gönderildi

Kablan'ın oğlu komando beresi takarak şehitleri asker selamıyla uğurladı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuşlar Mustafa Hakan Kaçar ve Osman Kablan için cenaze töreni düzenledi.

Diyarbakır Askeri Hastanesi'ndeki törende şehitlerin naaşları meslektaşlarının omuzlarında katafalka konuldu, öz geçmişleri okundu, dua edildi.

Üsteğmen Burak Tunç Bilek, yaptığı konuşmada, son dönemde bölücü terör örgütünün, ülkenin huzur ve güven ortamını bozmaya yönelik eylemlerde bulunduğunu belirterek, "Türk Silahlı Kuvvetleri olarak bölücü terör örgütü mensuplarının amaçlarına ulaşmasını engellemek adına görevimize kararlılıkla ve azimle devam edeceğiz" dedi.

Şehit Kaçar'ın eşi Elif, kız kardeşi Döndü, annesi Emine, babası Yunus Kaçar ile şehit Kablan'ın annesi Elmas, babası Mustafa, oğulları Yasin ve Mustafa ile eşi Mahmure Gülay törende hazır bulundu.

Şehitlerin yakınlarının gözyaşı dökmesi üzerine Kablan'ın babası Mustafa Kablan, "Ağlamak yok" dedi. Kablan'ın oğlu Yasin de komando beresi takarak, şehitleri asker selamıyla uğurladı.

Daha sonra şehit Kaçar'ın cenazesi Afyonkarahisar'a, Kablan'ın naaşı Kırıkkale'ye gönderildi.

Törene, Vali Yardımcısı Mehmet Demir, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, 2. Birleştirilmiş Hava Harekat Merkez Komutanı Tümgeneral Atilla Darendeli, İl Emniyet Müdürü Adnan Daşdan, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Hava Baştabip Kıdemli Albay Servet Emeksiz, silah arkadaşları ve bazı vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Mustafa Kablan Diyarbakır Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ne konuştular? CHP lideri Özel'den emekli ve asgari ücretliyi umutlandıran sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ne konuştular? CHP lideri Özel'den emekli ve asgari ücretliyi umutlandıran sözler

Melih Gökçek 'Arsaları sattım' dedi, akıllara Bülent Arınç'ın 2015'teki sözleri geldi

Melih Gökçek "Arsaları sattım" dedi, akıllara Bülent Arınç'ın 2015'teki sözleri geldi

14 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismar! Olayı öğrenen anne, 2 kişinin evini ateşe verdi

14 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismar! Olayı öğrenen anne, 2 kişinin evini ateşe verdi

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

title