Haberi Paylaş

Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın: Emre Olur'un tutuklanmasını gerektirecek bir suç istinadı yok

Güncel Haberler

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, Arnavutluk'ta yakalanmasının ardından Türkiye'ye getirilen Peker'in basın danışmanı Emre Olur'la ilgili açıklamalarda bulundu. Şu anda Sedat Peker dosyasından tutuklu kimsenin bulunmadığını aktaran Barkın, "Ne kırmızı bültenle iadeyi gerektirecek ne de tutuklanmayı gerektirecek herhangi bir suç istinadı mümkün değil" diye konuştu.

Organize suç örgütü soruşturmasında hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, Emre Olur'un, Tiran'da gözaltına alınıp İstanbul'a getirilmesine ilişkin açıklama yaptı.

Sedat Peker'in avukatı Barkın, Emre Olur'un suç örgütü üyeliği ile suçlandığını belirtti. Kırmızı bültenle iadeyi gerektirecek bir durumun olmadığını söyleyen Barkın, ayrıca Olur'un tutuklanması için de gerektirecek bir suç istinadının olmadığı aktardı.

Peker'in basın danışmanı olarak bilinen Olur'un yarın savcılığa gönderilmesini beklediklerini söyledi. Cumhuriyet'ten Nagihan Yılkın'ın haberine göre avukat Barkın, şunları söyledi; " Emre Olur'un suçlandığı şey suç örgütü üyeliği. Şu an Sedat Peker dosyasından tutuklu hiç kimse yok. Dolayısıyla tutuklunun olmadığı bir dosyada bu suçlama çok temelsiz bir suçlama oluyor.

Suçu, suçluyu övme, kamu görevlisine hakaret aynı zamanda suçlandığı başka suçlar bunlardan tutuklanması mümkün değil ki kırmızı bülten çıkarılmış. Bunun da hukuki olarak kabul edilebilir olmadığını düşünüyorum açıkçası. Bugün beklentim savcılığa gönderilmesi. Ne kırmızı bültenle iadeyi gerektirecek ne de tutuklanmayı gerektirecek herhangi bir suç istinadı mümkün değil."

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur, Peker'in yakın çevresinden edinilen bilgilere göre 4 gün önce Arnavutluk'tan Birleşik Arap Emirlikleri'ne gitmişti. Üç gün sonra, oturum işlemlerini tamamlamak bahanesiyle devlet dairesine çağrılan Olur, sınır dışı edilerek Sırbistan aktarmalı uçakla dün Arnavutluk'a yollanmıştı. Aynı gün Türkiye'ye iade edilmek üzere uçağa bindirilen Olur'un Arnavutluk vatandaşlığı bulunduğu ortaya çıkınca uçaktan indirilerek, havalimanı karakoluna götürülmüştü. Avukatları ise Olur'un Türkiye'ye gönderilmesinin AİHM kurallarına aykırı olduğunu söylemişti.

Olur, İnterpol ekiplerince Arnavutluk Tiran'dan kalkan tarifeli uçakla saat 09.15'te İstanbul Havalimanı getirilmişti.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden Emre Olur hakkında yapılan açıklamada ise, "Sırbistan'dan Arnavutluk Tiran'a geçeceği tespit edilen şahsın Arnavutluk Emniyet Genel Müdürlüğü, Arnavutluk İnterpol'ü ve Sayın İçişleri Bakanlarının kurduğu doğrudan temas sonucunda Tiran Havaalanında 17.09.2022 günü saat 06:00'da Arnavutluk polisi tarafından gözaltına alınması sağlanmıştır" denildi.

Sedat Peker Emre Olur Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

Melih Kılaç:

merak etme ülkede kanun yok bi suç uydururlar içeri atmak için

bekir yapici:

Bu adam suclumudur sucsuzmudur bunu hukukcular bilir ama bir vatandas olarak benim gördügüm duydugum malasef ülkemizde artik insanlarin adalet sistemine yargiya güveninin kalmadigi iyilestirmek icinde kimsenin zahmet etmedigidir icerde tutulmasi gereken onlarca sabikasi olan toplum zararlilari bir sekilde tekrar sokaga saliniyor.

Bilir Kişi:

yılmaz özdile bi gidin bakın la. sesi çıkmıyor 2 gündür. geliyor gelmekte olan :)

Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title