Haberi Paylaş
Sebze Kasasından Pota Yapan Hakkarili Çocuklara Sürpriz

Sebze Kasasından Pota Yapan Hakkarili Çocuklara Sürpriz

Güncel Haberler

Hakkari’de çocukların sebze kasasından pota yaparak basketbol oynamalarının basında yer alması üzerine Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın talimatıyla mahallede basketbol potası kuruldu ve çocuklara spor malzemesi desteğinde bulunuldu.

Hakkari'de çocukların sebze kasasından pota yaparak basketbol oynamalarının basında yer alması üzerine Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın talimatıyla mahallede basketbol potası kuruldu ve çocuklara spor malzemesi desteğinde bulunuldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Hakkari'nin Gazi Mahallesi'nde çocukların sebze kasasından pota yaparak basketbol oynamaları haberi üzerine yetkililere talimat verdi. Bakan Bak'ın talimatı üzerine çocuklar için basketbol potası yapılırken, ayrıca spor malzemesi desteğinde bulunuldu.

Hakkarili çocukların spor isteği, AK Parti 23. Dönem Hakkari Milletvekili Abdulmuttalip Özbek'in objektifine yansımıştı. Bazı çocukların kendi imkanları ile bir binanın ikinci katına iple bağladıkları sebze kasasını pota haline getirerek basketbol oynamalarını fotoğraflayarak Twitter hesabından paylaşan Özbek, Gençlik ve Spor Bakanı Bak'tan Hakkari'de devam eden projelere destek beklediklerini ifade etmişti. Bunun üzerine harekete geçen Bak, yetkililere talimat vererek çocuklar için pota yapılması ve malzeme desteğinde bulunulmasını istedi. Bak'ın talimatı üzerine Hakkari Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal tarafından, Gazi Mahallesi'ndeki çocuklar için basketbol potası kurularak, spor malzemesi ve basketbol topu yardımında bulunuldu. Ayrıca, basketbol potasının kurulduğu alan asfaltlanacak ve alana voleybol filesi de eklenecek. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Abdulmuttalip Özbek Osman Aşkın Bak Hakkari Politika Güncel Haberler

title