Haber : SAT ve SAS Komandoları Fırat Kalkanı Operasyonu'na El Attı - Haberler

Haberi Paylaş

SAT ve SAS Komandoları Fırat Kalkanı Operasyonu'na El Attı

SAT ve SAS komandoları ile amfibi deniz piyadelerinin, PKK operasyonlarının yanı sıra Fırat Kalkanı Harekatı'na da destek verdiği açıklandı. Bölgeden gelen fotoğraflar, savaş filmlerini gölgede bıraktı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, her türlü hava, deniz ve arazi şartlarında özel harekat görevleri yürütebilen seçkin birliklerden, sualtı taarruz (SAT) ve sualtı savunma (SAS) komandolarının yanı sıra amfibi deniz piyadeleriyle teröristle mücadele ve Fırat Kalkanı Harekatı'na katkı sağlandığı bildirildi.

DAĞ-TAŞ DEMEDEN PKK'LI ARIYORLAR

Özel birliklerin, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde, PKK'lı teröristlerce sürekli barınma alanı ve geçiş güzergahı olarak kullanılan alanların temizlenmesi ve terör örgütü mensuplarının kış tertiplenmesinin kısıtlanması amacıyla başlatılan operasyonlar sırasında fotoğraflandığı kareler de paylaşıldı.

FIRAT KALKANI'NDA, DEAŞ AVINDA

Komandoların, Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik 24 Ağustos'ta başlatılan ve 188 gündür süren Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, yürüttüğü operasyonları yansıtan fotoğrafları dikkati çekti.

AA / Güncel

Suriye PKK Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title