Sarıyer'de balıkçılar av yasağını teknelerine bakım yaparak değerlendiriyor - Haberler
Haberi Paylaş

Sarıyer'de balıkçılar av yasağını teknelerine bakım yaparak değerlendiriyor

AA - Abidin Mutlu Bozdağ - Güncel
 - Güncelleme:

Tarım ve Orman Bakanlığının Bulgaristan-Kefken arasındaki Karadeniz sularında balıkçılıkla ilgili getirdiği kısıtlamalara uyan Sarıyerli balıkçılar, bu süreyi teknelerine ve ağlarına bakım yaparak değerlendiriyor.

Tarım ve Orman Bakanlığının Bulgaristan-Kefken arasındaki Karadeniz sularında balıkçılıkla ilgili getirdiği kısıtlamalara uyan Sarıyerli balıkçılar, bu süreyi teknelerine ve ağlarına bakım yaparak değerlendiriyor.

Rumeli Feneri Limanı'nda babası Kaptan Mustafa Şaşmaz ile yıllardır balıkçılık yapan Furkan Şaşmaz, Tarım ve Orman Bakanlığının kararı doğrultusunda gece avcılığının yasaklandığını hatırlattı.

Gün doğumuyla denize açılabildiklerini anlatan Şaşmaz, "Günümüz hazırlıklarla geçiyor. Bu dönemde kefal avcılığı için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Yeni bir yasak olmazsa denize açılabileceğiz. Bizler hazırlıklarımızı buna göre sürdürüyoruz. Umarım ağ atacak günlere dönebiliriz." dedi.

Sarıyer'de 27 yıldır balıkçılık yapan Feridun Doğan, bakanlığın yasaklama kararına uyduklarını, bu sürede yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüklerini söyledi. Şu anda teknelerin boyama ve teknik bakımları ile ağ bakımlarını yaptıklarını anlatan Doğan, "Karar bizim güvenliğimiz için alındı ve kurallara saygımız sonsuz. Mavi deryalara ulaşacağımız günü bekliyoruz." diye konuştu.

Öte yandan Rumeli Feneri Limanı'nda balıkçıların yeni sezon için gemilerde teknik, boyama ve ağ yenileme çalışmaları yaptıkları ve araçların bakım ve hazırlıkların sürdüğü gözlendi.

Kıyı Emniyeti'ne bağlı devriye araçlarının Boğaz'daki kontrolleri ise sürüyor.

AA / Abidin Mutlu Bozdağ - Güncel

Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title