Haberi Paylaş

Sancaktepe Belediyespor Güreş Takımı Ligi Namağlup Bitirmek İstiyor

Güncel Haberler

Sancaktepe Belediyespor Güreş Takımı Ligi Namağlup Bitirmek İstiyor

Sancaktepe Belediyespor Güreş Takımı ligi namağlup bitirmek istiyor Sancaktepe Belediyesi Başkanı İsmail Erdem: "İBB'den sonra ikinci sıradayız" Serhat Balcı: "Haftaya galip gelirsek namağlup şampiyon olacağız" Serbest Güreş Süper 1'inci Lig'de yarışan Sancaktepe Belediyespor, ligi namağlup bitirmek istiyor.

Sancaktepe Belediye spor Güreş Takımı ligi namağlup bitirmek istiyor

Sancaktepe Belediyesi Başkanı İsmail Erdem : "İBB'den sonra ikinci sıradayız"

Serhat Balcı : "Haftaya galip gelirsek namağlup şampiyon olacağız"

Serbest Güreş Süper 1'inci Lig'de yarışan Sancaktepe Belediye spor, ligi namağlup bitirmek istiyor.

Serbest Güreş Süper 1'inci Lig'inde 8'inci haftada Ankara Şeker spor'u konuk eden Sancaktepe Belediye spor, 9 sıklette 5-4 galip gelerek şampiyonluk yarışında büyük avantaj elde etti.

Yenidoğan Kapalı Spor Salonu'nda yapılan mücadelelerde açıklama yapan Sancaktepe Belediye spor Başkanı İsmail Erdem, ligi lider olarak tamamlamak istediklerini ifade etti.

Erdem, "Spor her yaş için gerekli ama gençler için olmazsa olmaz diyoruz. Bugün burada da görüldüğü şekilde güreş başta olmak üzere futbol, uzak doğu sporları basketbol, atletizm ve yüzme olmak üzere çok farklı alanlarda şu anda İstanbul'da İBB'den sonra Sancaktepe Belediyesi olarak ikinci sıradayız. Hem tesisleşmede hem de fiziki imkanların artırılmasında Sancaktepe Belediyesi olarak gençlerin spor yapmasına öncelik vererek 6 yıl içerisinde çok yol aldık. Burada yapılan güreşlerde de takım namağlup olarak devam ediyor" dedi.

Serhat Balcı : "Haftaya galip gelirsek namağlup şampiyon olacağız"

Sancaktepe Belediyespor Güreş Takımı Hocası Serhat Balcı ise haftaya karşılaşacakları Tokat İl İdaresi'ni de mağlup edip namağlup şampiyon olmak istediklerini dile getirdi.

Balcı, "Çekişmeli bir mücadele oldu. Ankara Şekerspor Türk Güreşinin köklü kulüplerinden birisi. Olimpiyat ikincisi Necmi Gençalp gibi çeşitli şampiyonların yetiştiği bir kulüp. Biz buraya namağlup gelmiştik. Kendi evimizde Şekerspor'u ağırlıyorduk. Namağlup unvanımızı da devam ettiriyoruz. Haftaya Tokat İl Özel İdare'nin konuğu olacağız. Orası da son hafta mücadelesi olacak. Burada bu hafta galibiyetle şampiyonluğu garantiledik. Orada da galip gelerek namağlup şampiyon olacağız. Belediye Başkanımız İsmail Erdem olsun hem kulüp başkanımız olsun hem Güreş Kulübü Başkanımız Mehmet Genç olsun bize verilen sonsuz desteğe karşılık böyle bir hediye vermek istiyoruz. Bu yolda da fire vermeden devam ettik. Sporcularımız tebrik ediyorum verdikleri mücadeleden dolayı. İnşallah bu şampiyonluğa Sancaktepe Belediyesi ailesı olarak hep birlikte ulaşacağız" diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İsmail Erdem Serhat Balcı Sancaktepe Politika Güncel Haberler

title