RTÜK, spiker Selçuk Tepeli hakkında inceleme başlattı: Muhalefet lideri gibi davranamaz - Haberler
Haberi Paylaş

RTÜK, spiker Selçuk Tepeli hakkında inceleme başlattı: Muhalefet lideri gibi davranamaz

Haberler.com - Gözde Nur Bayar - Güncel
 - Güncelleme:

Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, FOX TV ana haber sunucusu Selçuk Tepeli hakkında inceleme başlattıklarını duyurdu. Şahin, açıklamasında, "FOX Ana Haber sunucusunun adeta muhalefet lideri gibi davranması kabul edilemez. İlgili sunucunun kamuoyunu yanlış yönlendirme çabaları hakkında inceleme başlatılmıştır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk ziyareti dönüşü gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlarken ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunmuştu. Bu sözler FOX ana haber sunucusu Selçuk Tepeli tarafından sert bir şekilde eleştirilmişti.

"MUHALEFET LİDERİ GİBİ DAVRANAMAZ"

Bu gelişmenin ardından Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, FOX TV ana haber sunucusu Selçuk Tepeli'nin tarafsızlık ilkesini ihlal ettiğini açıkladı. İnceleme başlatıldığını da duyuran Şahin, şunları söyledi: "Tarafsızlık, medya kuruluşlarının haber bültenlerinde basın etiğinin gereğidir. FOX Ana Haber sunucusunun adeta muhalefet lideri gibi davranması kabul edilemez. 6112 sayılı Yasa bunu emreder. İlgili sunucunun kamuoyunu yanlış yönlendirme çabaları hakkında inceleme başlatılmıştır."

RTÜK, spiker Selçuk Tepeli hakkında inceleme başlattı: Muhalefet lideri gibi davranamaz

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Güncel

Ebubekir Şahin, Selçuk Tepeli, Rtük, Fox, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (54)

Tekin-suna Çelik Çelik:

a habere ve iktidara yakın kanallarada aynısından bekleriz.yüzde 90 ı muhalefeti yerden yere akılsız suçlamalar la haber yapıyor.

Çınar Saraç:

A haber bir kere olsun zam haberini hiç paylaştı mı bana bunu söyle bakalım kim doğru dürüst dimi

Çınar Saraç:

A haber sunucuları nasıl davranıyor Peki , bana bunu açıkla , hükümeti eleştiren tek kanal olduğu için dertleri fox ana haber zaten , a haber dört dörtlük herşeyi doğru aktarıyor dimi a haber bir kere olsun hayatında zam haberini paylaştı mı bana bunu söyle ben söyleyim hayır

Tüm 54 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title