Romanyalı Laszlo Kıss Oğlu İçin Bisikletle Türkiye'ye Geldi - Haberler
Haberi Paylaş

Romanyalı Laszlo Kıss Oğlu İçin Bisikletle Türkiye'ye Geldi

İhlas Haber Ajansı - Güncel
Romanyalı Laszlo Kıss Oğlu İçin Bisikletle Türkiye'ye Geldi

Yakalandığı Kan Hastalığıyla Savaşan Oğlu İçin Bisikletle Romanya'dan Yola Çıkan Laszlo Kiss, Kırklareli Dereköy Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye Giriş Yaptı. Oğlunun Hastalığını Dile Getireceği Kongre İçin 4 Gün Süren Zorlu Bir Yolculuk Geçiren Kiss, Dünya Hemofili Kongresi'ne Katılacak.

Yakalandığı kan hastalığıyla savaşan oğlu için bisikletle Romanya'dan yola çıkan Laszlo Kiss, Kırklareli Dereköy Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yaptı. Oğlunun hastalığını dile getireceği kongre için 4 gün süren zorlu bir yolculuk geçiren Kiss, Dünya Hemofili Kongresi'ne katılacak.

Dünya Hemofili Kongresi, 1-5 Haziran tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek. 6 yaşındaki oğlu Daniel de, bir tür kan hastalığı olan hemofiliye yakalanan Romanyalı Laszlo Kiss, oğlunun içinde bulunduğu sıkıntıları anlatmak için ülkesinden zorlu bir yolculuğa çıktı. Türkiye'ye gelebilmek için 4 gün boyunca zorlu bir yolculuk geçiren Laszlo Kiss, dağları taşları oğlunun sıkıntısını dile getirmek için aştığını söyledi. Kiss, zorlu yolculuğun ardından Kırklareli Dereköy Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yaptı. Hemofili hastalığına dikkat çekmek için bu yola başvurduğunu belirten Kiss, 1-5 Haziran tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek kongrede oğlunun hastalığını da dile getireceğini söyledi.

(İST-EY-EY-Y)

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title