Terör örgütüne sınır ötesinde darbe! 8 terörist etkisiz hale getirildi - Haberler
Haberi Paylaş

Terör örgütüne sınır ötesinde darbe! 8 terörist etkisiz hale getirildi

İhlas Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:

Türk Silahlı Kuvvetleri yurt içinde ve yurt dışındaki başarılı operasyonlarını hızla sürdürüyor. TSK, sınır ötesinde yürütülen Pençe-Şimşek operasyonunda 3, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde ise 5 teröristi etkisiz hale getirdi.

Milli Savunma Bakanlığı sınır ötesinde yürütülen, Pençe-Şimşek, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı harekatlarındaki gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı.

TERÖRE "ÇELİKTEN PENÇE"

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Şimşek bölgesinde tespit edilen 3 PKK'lı terörist ateş destek vasıtalarıyla etkisiz hâle getirildi. Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz 'çelikten pençeleri' ile terör yuvalarını parçalamaya devam ediyor. Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Şimşek bölgesinde tespit edilen 3 PKK'lı terörist ateş destek vasıtalarımızla etkisiz hâle getirildi. Terörle mücadelemiz kararlılıkla sürecek!"

Terör örgütüne sınır ötesinde darbe! 8 terörist etkisiz hale getirildi

"SALDIRI GİRİŞİMİ ÖNLENDİ"

Bakanlık'tan yapılan bir diğer açıklamada, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 5 PKK/YPG'li teröristin daha etkisiz hale getirildiği kaydedildi. Açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, terör inlerini yerle bir etmeyi sürdürdüğü, sürdüreceği vurgulandı.

Terör örgütüne sınır ötesinde darbe! 8 terörist etkisiz hale getirildi

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Milli Savunma Bakanlığı Irak PKK Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title