Haberler

Ovilo'ya Avrupa'dan 2 Büyük Ödül

Güncelleme:

Ovilo Zeytinyağı, uluslararası kalite kuruluşlarından İnternational Taste & Quality İnstitute ve Monde Selection tarafından ödüllendirdi.

2 yıl önce kurulan ve özel sıkım teknikleriyle zeytinyağı sektöründe kuralları değiştiren Ovilo, üst üste iki kez kazandığı ulusal kalite ödülü nün ardından Avrupa'da 2 büyük ödüle layık görüldü. Ovilo Zeytinyağı, dünyanın önde gelen uluslararası kalite kuruluşlarından International Taste & Quality Institute (iTQi) tarafından 'Üstün Lezzet Ödülü'ne, uluslararası kalite sınıflandırma enstitüsü Monde Selection tarafından ise gümüş madalya ile ödüllendirdi.

Ödüller hakkında değerlendirmede bulunan Ovilo Zeytinyağlarının Sahibi Nermin Gökduman, üretime başladıklarının ikinci yılda Avrupa'dan üstün kalite ödüllerine layık görülen zeytinyağı üretmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

2014 yılı ulusal kalite ödülünün de sahibi olduklarını hatırlatan Nermin Gökduman, "İkinci yılımızda kazandığımız madalya sayısını 4'e çıkardık. Kendi zeytinliğimizden sınırlı sayıda butik üretim yapmaktayız. Tüm üretim süreçlerini; ağaçların bakımı ve hasat dahil bire bir yönetiyoruz. Bu titiz çalışmaların sonucu yurtiçi ve yurtdışından yüksek kalite ile ödüllendiriliyoruz'' diye konuştu.

120'den fazla uzman test etti

International Taste & Quality Institute (iTQi) Ödülleri'nde ürünler, alanlarında lider 120'den fazla tanınmış Avrupalı aşçı ve içecek uzmanı tarafından test ediliyor. iTQi, Federazione Italiana Cuochi, Academie Culinaire de France, Academy of Culinary Art, Euro-Toques (Avrupalı Aşçılar Derneği), Association de la Sommellerie İnternationale (ASI)gibi 12 aşçılık organizasyonu ile ortaklık halinde olan bir kurum.

70 bilim adamı onayı

Monde Selection, 1961 yılında kurulan ve tüketici ürünlerini testlerden geçirerek kalite düzeylerini belirleyen bağımsız ve uluslararası bir kalite enstitüsü. Kendi tadım ve test metodolojilerini yaratması ve yasal kurallar izlenmesi enstitünün bilimsel analiz güvenilirliğini sağlamış durumda. Monde Selection'a katılan ürünler, 70'in üzerinde bilim adamı, uzman, beslenme ve sağlık danışmanları, gurmeler ve prestijli aşçılık kuruluşlarından gelen şefler tarafından değerlendiriliyor.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Güncel Haberler

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Gaziantep'te katliam! 5 kişiyi öldürüp aynı silahla intihar etti

Diyanet'i karıştıran iddia! Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Bakmadan Geçme

Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz? Kurban Bayramında Toplu Taşıma Ücretsiz 2024 | 16-17-18-19 Haziran toplu taşıma bedava mı? Bayramda metro, otobüs, vapurlar kaç gün ücretsiz? YUMUŞAK KURBAN ETİ KAVURMASI TARİFİ | Lezzetli kavurma nasıl yapılır? Kurban eti mangalda nasıl yumuşak olur? Kurban eti hemen yenir mi, kaç saat dinlenmeli? Diyanete göre kurban eti ne kadar sürede tüketilmeli? YUMUŞAK KURBAN ETİ KAVURMASI TARİFİ | Lezzetli kavurma nasıl yapılır? Kurban eti mangalda nasıl yumuşak olur? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 16 Haziran günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Kurban kesilirken okunacak dua nedir? Kurban kesilirken niyet nasıl edilir, hangi salavat getirilir? Kurban eti hemen yenir mi, kaç saat dinlenmeli? Diyanete göre kurban eti ne kadar sürede tüketilmeli? Kurban kesmeden önce ne söylenir, nasıl tekbir getirilir? Kurbanlık keserken nelere dikkat edilmelidir? KURBAN BAYRAMI NAMAZI KILINIŞI | Kurban Bayramı namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Bayram namazına nasıl niyet edilir, kaç tekbir alınır? Kurban kesilirken okunacak dua nedir? Kurban kesilirken niyet nasıl edilir, hangi salavat getirilir? Kurban Bayramı özel sektöre 9 gün tatil mi? Kurban Bayramı tatili toplam kaç gün, 9 gün tatil kimleri kapsıyor? Kurban kesmeden önce ne söylenir, nasıl tekbir getirilir? Kurbanlık keserken nelere dikkat edilmelidir? En yeni ve duygusal Babalar Günü mesajları 2024! Anlamlı ve kısa Babalar Günü sözleri neler? Kurban Bayramı özel sektöre 9 gün tatil mi? Kurban Bayramı tatili toplam kaç gün, 9 gün tatil kimleri kapsıyor?
Kariye Camii'nde 79 yıl aradan sonra ilk bayram namazı kılındı

Kariye Camii'nde 79 yıl aradan sonra ilk bayram namazı kılındı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title