Nihat Hatipoğlu: Dövme Abdeste Engel Değildir - Haberler
Haberi Paylaş

Nihat Hatipoğlu: Dövme Abdeste Engel Değildir

Haberler.Com - Güncel
 - Güncelleme:
Nihat Hatipoğlu: Dövme Abdeste Engel Değildir

Hatipoğlu, Athena Gökhan'ın abdest alırken çekilmiş fotoğraflarıyla gündeme gelen "Dövme abdeste engel mi?" tartışmasını değerlendirdi.

Son günlerde abdest alırken çekilen fotoğrafıyla gündem olan Athena Gökhan'ın, kendisi kadar dövmeleri de tartışılmaya başlandı.

"DİNİMİ YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUM"

Abdest alırken çekilmiş bir fotoğrafıyla özellikle sosyal medyada günün konusu olan Gökhan Özoğuz, 'hassas' diye nitelendirdiği dini konulara asla girmiyor. Fotoğrafının sosyal medyaya düşmesinden sonra da dua eden bir başka fotoğrafını yayınlayan Gökhan Özoğuz, altına da şu notu düşmüştü: "Dini konular çok hassas, farklı yöne çekilmesinden korktuğum için yorum yapmayacağım. Namaz, abdest veya dua için dövme engel değil. Evet ben Müslümanım ve dinimi yaşayabildiğim kadar yaşamaya çalışıyorum."

NİHAT HATİPOĞLU'NDAN YANIT

Athena Gökhan'ın dövmeleri ilahiyatçıları da ikiye böldü. Bazı isimler dövmeyle abdestin kabul olmayacağını savunurken bazıları da dövmenin abdeste engel olmadığını belirtti. Bu konuda yorumu en çok merak edilen isimlerden biri de Nihat Hatipoğlu'ydu. Yaptığı televizyon yayınlarıyla izlenme rekorları kıran Hatipoğlu, dövmeli abdest olmaz eleştirilerine Instagram hesabından paylaştığı video ile yanıt yanıt verdi. Dövmenin abdeste engel olmadığını belirten Hatpoğlu "Altını çizerek söylüyorum dövme abdeste ve gusüle engel değildir. Bazı arkadaşlarımız arayıp 'hocam siz dövme abdeste engeldir derseniz yaptırmazlar' diyorlar. Ben nasıl yalan söyleyeyim? Burası bir emanettir. Millet bize güveniyor soruyor. Biz doğruyu söylemek zorundayız." dedi.

Haberler.Com - Güncel

Nihat Hatipoğlu Gökhan Özoğuz Athena Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (136)

toprak sevimmobilWeb@haberler.com:

her ne halde olursak olalım kildigimiz namaz aldığımız abdest i layıkıyla yapmalıyız allah bize mukafatini verir elbet

biçare kulmuazzez.kapan.57@hotmail.com:

BİÇARE: Allah ın hükümlerini kavimlerine anlatan hangi nebi ücret almış ki .........HER KİM ALLAHIN İLMİ KARŞILIĞINDA DÜNYALIK ELDE ETMİŞSE CENNETİN KOKUSUNU DAHİ ALAMAZ.......Allah sen bir hiçken seni varedecek sen onun kutsal kelamını pazara çıkaracan para için hemi......KELLA SEVFE TALEMUN SÜMME KELLA SEVFE TALEMUN.......hayır öyle değil ilerde bilceksiniz...hayır hayır asla öyle değil...and olsun ilerde bileceksiniz....sadekallahul aziym....esas müminler tebliğ ederken beklenti içinde olmaz..ALLAH ONLARA VEKİLDİR..........NASIL OLSA BİR GÜN..... MÜMİNLER BEKLİYOR...SİZDE BEKLEYİN.....

zekeriyazekeriyacuce@hotmail.com:

Dogru sonunda islam alimleri biraz kafayi calistirdilar.önemli olan temizlenmek deriye suyu emdirmek degil, kuru temizleme gibi teemmumuz var biliyorsunuz.temizlenmek tek su ve toprakla eskiden idi artik basincli hava ile gazlar ile kimyasallar ile yapiliyor.demek ki daha yorum yapacak alim ihtiyaci var

Tüm 136 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title