Haberler

Mısır'daki İdam Kararları Protesto Edildi

Grup, 'Çok geç olmadan idamlara dur de!', 'Ölen 529 insan, susan 7 milyar insan', 'Mısır'da insanlık ipin ucunda' yazılı pankartlar açtı.

Grup, 'Çok geç olmadan idamlara dur de!', 'Ölen 529 insan, susan 7 milyar insan', 'Mısır'da insanlık ipin ucunda' yazılı pankartlar açtı. Sık sık tekbir getiren grup, 'Müslüman uyuma kardeşine sahip çık' şeklinde sloganlar attı. Açıklamanın yapıldığı meydana temsili olarak darağacı kurulurken, 6 kişi de üzerlerine giydikleri kefenlerle idam kararlarını protesto etti. Grup adına basın açıklaması yapan AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Gıyaseddin Gergin, son yıllarda Arakan, Filistin, Mısır ve Suriye gibi Müslüman ülkelerde yaşanan acıların tüm insanlığın vicdanını esir aldığını söyledi. Mısır'da haklarında idam kararı verilen 529 kişi için toplandıklarını belirten Gıyaseddin Gergin, Mahkeme salonunda tebessüm ederek idam kararını karşılayanlara selam vermek için toplandık. AK Parti hiçbir zaman ufku Türkiye ile sınırlı bir parti olmadı. Milletimizin ve bölgemizdeki tüm halkların egemen şekilde, refah içerisinde huzurlu hayatlar sürmesi, bizlerin siyaset yapmasının asıl gayesi olmuştur. Bu anlamda, Mısır'da ve dünyanın dört bir yanında zulme uğrayan tüm halkların özgürlüğü, selameti bizim siyasetimizin bir parçası olmuştur diye konuştu.

YARINA VE UMUDA TALİBİZ

TÜM SİYASİ PARTİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Eyleme, AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca ile darbe öncesinde Mısır'da Şura Meclisi üyesi olan Muhammet Fakihi de destek verdi. Harun Karaca, konuşmasında, AK Parti'li gençlerin bugün 81 ilde Mısır'daki idamların durdurulması için seslerini tüm dünyaya haykırdığını söyledi. Dün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde idamlara karşı yayınlanan ortak bildiriyi hatırlatan Karaca, Bundan dolayı tüm siyasi partilere teşekkür ediyorum. Ancak keşke bu bildiriyi Mısır'da darbe olduğu zaman da yayınlayabilseydik diye konuştu. Konuşmaların ardından, idam kararlarının durdurulması için imza kampanyası başlatıldı.

FATİH CAMİİ'NDEN SARAÇHANE'YE YÜRÜDÜLER

Öte yandan, Mısır'daki idam kararları cuma namazı sonrası Fatih Camii'nden çıkan ve Saraçhane'ye kadar yürüyen bir grup tarafından da protesto edildi. Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği üyesi grup, Türkçe ve İngilizce 'İdamları durdurun' yazılı pankart taşıdı, Katil Sisi, seninleyiz Mursi' şeklinde sloganlar attı. Grup, yürüyüşün sonunda basın açıklaması yaptı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Harun Karaca İstanbul Ak Parti Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title