Haberler

Milletvekili Kurt, Termik Santral İçin Girişimlerini Sürdürüyor

Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürü Ömer Bayrak ile görüşen AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Çorum’un Dodurga İlçesi’ne kurulması planlanan termik santrali projesi...

Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdürü Ömer Bayrak ile görüşen AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Çorum'un Dodurga İlçesi'ne kurulması planlanan termik santrali projesi için teknik çalışmalara başlanacağının müjdesini verdi.

Milletvekili Ceritoğlu'na termik santralinin alt yapı çalışmaları ve detaylarını görüşmek üzere TKİ Genel Müdürü Ömer Bayrak'a yaptığı ziyaret'e Dodurga Çelikler Şirketi Müdürü Hüseyin Gürler'de eşlik etti.

Karşılıklı fikir alış verişinde bulunulan görüşme sonucunda termik santral için yapılacak olan teknik çalışmalara en kısa zamanda başlanılması konusunda fikir birliğine vardıklarını ifade eden Milletvekili Ceritoğlu, Dodurga İlçesi'ne yapılması planlanan ve teknik çalışmaları başlatılan projenin olumlu olması halinde 1500 kişiye yakın vatandaşa istihdam sağlanmış olacağının altını çizdi.

İlksen Ceritoğlu, ilçede yapılacak olan termik santrali ile birlikte hem ilçenin ekonomisinin canlanacağını hem de büyük ölçüde istihdam sağlanacağını söyledi.

Çorum'a ve tüm ilçelere yapılması planlanan yatırımları yakından takip ettiğinin altını çizen Milletvekili Ceritoğlu, "İlimize yapılması planlanan tüm yatırım ve projeleri ilk aşamasından onaylanıp faaliyete geçmesine kadar olan her aşamasını özenle takip ediyoruz. Dodurga İlçemize de yapılması planlanan Termik Santrali içinde yoğun çaba harcıyoruz. İnşallah bu santraller ile enerjide dışa bağımlılığı azaltarak, ekonomiye kaynak oluşturma noktasında büyük önem arz etmektedir" dedi.

Ziyaret için Milletvekili Ceritoğlu'na teşekkür eden Bayrak, Çorum'un Dodurga İlçesi'ne kurulması gündeme gelen termik santrali projesi hakkında milletvekiline teknik bilgiler verdi. - ÇORUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt Ömer Bayrak Dodurga Çorum Politika Güncel Haberler

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
14 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismar! Olayı öğrenen anne, 2 kişinin evini ateşe verdi

14 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismar! Olayı öğrenen anne, 2 kişinin evini ateşe verdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title