Haberi Paylaş
Liseli Müzik Grupları Karşıyaka'da Yarışıyor

Liseli Müzik Grupları Karşıyaka'da Yarışıyor

Güncel Haberler

Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Liselerarası Müzik Yarışmasında finalistler belli oldu.

Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Liselerarası Müzik Yarışmasında finalistler belli oldu. Elemeleri geçen 10 okul, 24 Şubat'ta Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosunda ilk 3'e girebilmek için yarışacak. Büyük finalde toplam 17 bin TL para ödülü de dağıtılacak.

Gençleri kültür-sanat faaliyetlerine yönlendirmek ve yeteneklerini sergilemelerine fırsat tanımak amacıyla geleneksel hale getirilen Karşıyaka Belediyesi Liselerarası Müzik Yarışmasına bu yıl 53 okul katıldı. Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosunda yapılan ve 3 gün süren elemeler büyük heyecana sahne oldu. Liseli müzik grupları; Teyfik Rodos, Sabri Tuluğ Tırpan, Oğuz Kaplangı, Evrim Özkaynak ve Esen Şeyda Özkulalı'dan oluşan jüri karşısında yeteneklerini sergiledi. Çoğu ilk kez sahne tecrübesi yaşayan genç yıldızlar, performanslarıyla büyük beğeni topladı.

Jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda finale kalan 10 okul, 24 Şubat'ta ilk 3'e girebilmek için yarışacak. Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosunda yapılacak final saat 17.00'de başlayacak. Birinci seçilecek grup 8 bin TL, ikinci 5 bin TL ve üçüncü de 3 bin TL para ödülünün sahibi olacak. Jüri Özel Ödülüne layık görülecek gruba ise bin TL ödül verilecek.

"Gençlerin yanındayız"

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Daha güzel bir dünya, daha yaşanır mutlu ülkeler, gençlerin elinde kurulacak ve yükselecektir. Karşıyaka Belediyesi, bu uğurda sonuna kadar çalışacak, her zaman gençlerimizin yanında olacaktır. Liselerarası müzik yarışmamız, bu çabaların sanat alanındaki örneklerinden biridir. Yarışmamıza katılan ve elemeleri geçen tüm gençlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi. - İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Suat Taşer Karşıyaka Politika Güncel Haberler

title