Konya'nın 2 ilçesinde bulantı ve kusma şikayetiyle hastaneye başvuru 1200'ü geçti - Haberler
Haberi Paylaş

Konya'nın 2 ilçesinde bulantı ve kusma şikayetiyle hastaneye başvuru 1200'ü geçti

Demirören Haber Ajansı - Atilla Atmaca - Güncel
 - Güncelleme:

Konya'nın Ereğli ve Halkapınar ilçelerinde dün bulantı, kusma ve ishal şikayetleriyle hastaneye başvuranların sayısı 1200'ü aştı. Bölgedeki su hatlarından numuneler alınarak incelenmek üzere laboratuvara gönderildi.

Ereğli ve Halkapınar ilçelerinde, cumartesi gece yarısından itibaren ilçe devlet hastanelerine bulantı, kusma ve ishal şikayetleriyle 1200'den fazla kişi hastanelere başvurdu.

Konya'nın 2 ilçesinde bulantı ve kusma şikayetiyle hastaneye başvuru 1200'ü geçti

SAĞLIK DURUMLARI İYİ

Konya İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ereğli ve Halkapınar Devlet Hastanesi'nde yaşanan yoğunluk bu sabaha doğru azaldı. Hastanelere başvuranlar taburcu edilirken, sağlık durumlarının da iyi olduğu ifade edildi.

Konya'nın 2 ilçesinde bulantı ve kusma şikayetiyle hastaneye başvuru 1200'ü geçti

SU HATLARINDAN NUMUNE ALINDI

İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü ile Ereğli Belediyesi ekipleri, bölgedeki su hatlarından numuneler alarak incelenmek üzere laboratuvara gönderdi. İleriki günlerde, bulantı, kusma ve ishal şikayetlerinin nedeninin netlik kazanacağı belirtildi.

Konya'nın 2 ilçesinde bulantı ve kusma şikayetiyle hastaneye başvuru 1200'ü geçti

Demirören Haber Ajansı / Atilla Atmaca - Güncel

Halkapınar Ereğli Konya su Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title