Haberi Paylaş
Kaza Kurbanı Ömercan'ın Organları 3 Kişiye Hayat Verecek

Kaza Kurbanı Ömercan'ın Organları 3 Kişiye Hayat Verecek

Güncel Haberler

Mersin’in Bozyazı ilçesinde, bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden lise öğrencisi Ömercan Orhan (16), son yolculuğuna gözyaşları arasında uğurlandı.

Mersin'in Bozyazı ilçesinde, bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden lise öğrencisi Ömercan Orhan (16), son yolculuğuna gözyaşları arasında uğurlandı.

Ailesinin ölen gencin organlarını bağışlaması nedeniyle Anamur Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen organ alım işleminin ardından Ömercan Orhan'ın cenazesi, önce Tekmen Mahallesi'ndeki baba evine, oradan da Tekeli Merkez Mezarlığı'na götürüldü. Bozyazı İlçe Müftüsü Adem Bebek'in kıldırdığı cenaze namazı sonrası lise öğrencisinin naaşı, Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesi'ndeki öğrenci arkadaşları tarafından mezarına kadar taşındı. Cenazenin toprağa verilmesi sırasında baba Ali Orhan, metanetini koruyarak dualar okudu. Anne Cennet Orhan ise toprağa verilen oğlunun mezarına kapanıp, "Oğlum ben sensiz ne yaparım. Kara gözlü kuzum. Böyle mi gidecektin? Bak bütün arkadaşların burada kuzum. Kalk, anneni yalnız bırakma" diyerek ağladı.

Acılı annenin feryatları yürekleri dağlarken, Ömercan Orhan'ın sınıf arkadaşlarından bazıları fenalık geçirerek bayıldı. Oğlunun organlarını bağışlayan baba Ali Orhan, "Benim çocuğum yaşamadı, öbür çocuklar yaşasın. O evlatlar da bizim. Hayırlı insanlara nasip olursa sevinirim" dedi.

Ömercan Orhan'ın bağışlanan organları Anamur Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen organ alım işleminin ardından karaciğerinin Ankara'ya, böbreğinin birisinin Adana'ya diğerinin ise Gaziantep'e, dalağının ise yine Gaziantep'e gönderildiği öğrenildi.

Geçtiğimiz pazar günü, Bozyazı ilçesi Tekmen Mahallesi D-400 karayolu üzerinde, A.G. yönetimindeki 33 ZH 050 plakalı otomobil, Ömercan Orhan'ın kullandığı motosiklet ile çarpışmış, kazada ağır yaralanan motosiklet sürücüsü Orhan, kaldırıldığı Anamur Devlet Hastanesi'nde dün hayatını kaybetmişti. - MERSİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Ali Orhan Bozyazı Anamur Mersin Politika Güncel Haberler

title