Haberler

Kayseri'de Öğrenciler Atık Malzemelerden Mehter Takımı Kurdu

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 96'ıncı yıldönümü nedeniyle Kayseri'de çeşitli etkinlik düzenlendi.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 96'ıncı yıldönümü nedeniyle Kayseri'de çeşitli etkinlik düzenlendi. Çocuk bayramı kutlamasında, TOKİ Şehit Levent Çetinkaya İlkokulu 1'inci sınıf öğrencileri geri dönüşüme atılan atık malzemelerden  kurdoukları mehter takımı dikkati çekti.

Talas Spor Salonu'nda düzenlenen etkinliğe Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu, Vali Orhan Düzgün, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral İsmail Yalçın, Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, ilçe milli eğitim müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

"BİZİ BÖLMEYE ÇALIŞANLAR MUAFFAK OLMAYACAK"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ise, Türkiye'deki vesayetlerin Türkiye'de yalnızca milli iradenin dışında irade koymaya çalışanların bertaraf olduğu 23 Nisan 1920 yılından bu yana Türkiye'nin gelişen, büyüyen yüzüyle beraber çocuklarımıza armağan ettiğimiz bir günü burada hep beraber kutluyoruz. Öncelikle çocuklarımıza armağan edilen bu bayramı Türkiye'nin geleceğine, büyümesine bir kez daha katkı koymasını temenni ediyorum. Türkiye bulunduğu coğrafya gereğiyle, hedeflerinden dolayı daima tehdit altında bırakılmaya çalışılmıştır. 1920 yılındaki düşman şekil değiştirmiştir. Türkiye'nin bağımsızlığını korumaya çalışan Türk milleti bugün kendi içinde bölünülmeye çalışılmıştır. Biz bunların hiçbirine aldanmayacağız. Kendimizden daha çok sevdiğimiz bu güzel çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye bırakacağız. Bundan dolayı bizi içimizde bölmeye çalışanlar hiçbir zaman muaffak olamayacaklar" diye konuştu.

Vali Orhan Düzgün de, 23 Nisan 1920'nin Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük millet Meclisinin kuruluş yıldönümü olduğunu söyledi. Vali Düzğün, Türkiye'nin içinden geçtiğizor dönemde Cumhuriyet yönetiminin de temelini oluşturan milli egemenlik düşüncesinin hakim olduğunu söyledi. Vali Düzgün, şöyle dedi:

"Milli birlik ve beraberlik ruhuyla mücadelemiz zafere ulaşmıştır. O dönemde ülkemizin dört bir tarafı düşman kuvvetleri tarafından işgal edilmiştir. Milletimizin tekrar bağımsızlığına ulaşması amacıyla Ankara'da toplanmasına karar verilen Türkiye Büyük Millet Meclisi gerçekten zor şartlar altında gerekli donanımını sağlamıştır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenimizi gösterdiğimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olarak tarihe geçmiştir."

Yapılan konuşmaların ardından, çocuklar şiirler okuyarak, çeşitli gösterilerde bulundu. Etkinlikte ayrıca, TOKİ Şehit Levent Çetinkaya İlkokulu birinci sınıf öğrencileri geri dönüşüme atılan atık malzemelerden kurdukları mehter takımının gösterisi izleyiciler tarafından ilgiyle izlendi.  Etkinlikte okullarında başarılı, maddi durumları iyi olmayan 150 öğrenciye bisiklet hediye edildi.

- Kayseri

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Vali Orhan Düzgün 23 Nisan Türkiye Kayseri Politika Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

title